آقایان پس از ۴۰ سال یاد پرداخت حق بیمه کارکنان دانشگاه آزاد افتادندطهرانچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

این پاسخ را آقای طهرانچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، به اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره پرداخت حق بیمه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی داده است.

۲۹ خرداد ماه عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در نشست علنی گفت «۴۰ سال است دانشگاه آزاد ۳ درصد از حقوق کارکنان را به عنوان بیمه بیکاری گرفته، اما به حساب تأمین اجتماعی واریز نکرده.»

آقای نقدعلی همچنین از اینکه «دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵ درصد شهریه دانشجویان هر واحد این دانشگاه را به شکل متمرکز به حساب مرکز استان واریز می‌کند تا شعبه‌های بی‌درآمد تعطیل نشود»، انتقاد کرد.

او گفت که «مگر خدا گفته شعبه را به هر قیمت حفظ کنید؟ دانشگاه آزاد شعبه‌هایی که دانشجو ندارد، تعطیل کند.»

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس هم در پاسخ به این نماینده گفت که شیوه دریافت شهریه از دانشجویان دانشگاه آزاد بر اساس مصوبه هیئت امنای این دانشگاه انجام می‌شود.

به گفته مسئولان، دانشگاه آزاد بحران مالی دارد؛ پارسال یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که این دانشگاه در بدترین وضعیت مالی به سر می‌برد.

آقای فلاحی به باشگاه خبرنگاران جوان گفت زمین‌ها یا ساختمان‌های واحدهای دانشگاه آزاد که دانشجوی کافی ندارند، باید به صورت استیجاری یا تملیکی واگذار شود تا از لحاظ درآمدی به این دانشگاه کمک کند. 

مجلس هفته گذشته در مصوباتش به دیوان عدالت اداری صلاحیت داده تا به شکایت‌های مردم از دانشگاه آزاد اسلامی رسیدگی کند؛ اگرچه شورای نگهبان هنوز این مصوبه را تأیید نکرده است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم طرحی را برای پاسخگو کردن دانشگاه آزاد بررسی می‌کند که امکان نظارت بر این دانشگاه بیشتر شود.

بر اساس این طرح، مسائل مالی، قراردادها، استخدام‌ها و تعداد دانشجو و کارکنان باید شفاف شود. کمیسیون آموزش مجلس همچنین در این طرح موافقت کرده تا دیوان عدالت اداری بتواند به «شکایت‌های کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی و استادان» از این دانشگاه ورود کند.

آقای طهرانچی گفت: دانشگاه آزاد کلیه تعهداتش را نسبت به تأمین اجتماعی برای مرخصی‌های استعلاجی و… انجام داده؛ موضوع پرداخت حق بیمه کارکنان یک مسئله فنی است و مطرح کردن این مسئله پشت تریبون مجلس بدون در نظر گرفتن ابعاد مسئله از طرف یک نماینده بعید است.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.