الحاق ناو بالگردبر شهیدسلیمانی در آینده نزدیکسردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در همایش گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت: ما فری‌گیت می‌سازیم. همچنین به زودی ناو بالگردبر شهید حاج قاسم سلیمانی به ناوگان نیروی دریایی سپاه الحاق می‌شود. 

به گفته او، همه قایق‌های پرسرعت موشک انداز با سرعت ۷۰ تا ۹۰ نات را خودمان می‌سازیم. دو فروند نفتکش تولید داخل را طی روزهای اخیر به ونزوئلا تحویل دادیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: پیش از این یونانی‌ها نفتکش ما را به سواحل این کشور بردند و نفت آن را خالی کردند و با پررویی دادگاه حکم به توقیف آن داد. در یک زمان و یک لحظه، اما در دو جغرافیای متفاوت در شرایط نامساعد جوی با سرعت وزش ۲۷ نات که بالگرد امکان راپل نداشت این دو نفتکش را توقیف کردیم. یکی از آن‌ها در هرمزگان و دیگری در استان بوشهر بود.

او ادامه داد: امروز در تنگه هرمز و به عنوان نمایندگان مردم هر شناوری تردد می‌کند از آن‌ها سوال می‌کنیم و آن‌ها پاسخ می‌دهند؛ مجبورند جواب بدهند، چون آبراهه ورودی و خروجی در اختیار ماست.

سردار تنگسیری گفت: گذشت آن زمان که یک ناو هواپیمابر که هیچ حتی یک وقتی یک ناوشکن بیگانه وارد منطقه می‌شد و یک بوق می‌زد و همه شناور‌ها خبردار می‌ایستادند. بیگانگان فرامنطقه‌ای خلیج فارس هستند، ولی حضورشان کمرنگ است، چون ریشه در منطقه ندارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: بیش از ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل قاچاق از ۲۳ لنج ضبط کرده‌ایم و اخیراً شناور‌های حامل ۲۵۰ کیلو مواد مخدر و یک محموله ۲ تنی مواد مخدر را در خلیج فارس توقیف کرده‌ایم.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.