تسلیحاتی که بالگردهای پیشرفته دنیا دارند، بر روی بالگردهای ما نیز نصب استفرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به رصد تهدیدات و به‌روزرسانی تجهیزات این یگان عملیاتی، اظهار داشت: امروز یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های هوانیروز نگاه به تجهیزات روز دشمنان و رصد تهدیدات احتمالی در این حوزه است؛ از این رو ضمن شناسایی و رصد تهدیدات ضدبالگردی و سامانه‌های هوایی، توان رزمی خود را ارتقا می‌دهیم.

وی با بیان اینکه توان ضد بالگردی کشور‌هایی که در دکترین نظامی ما دشمن محسوب می‌شوند به‌طور مستمر در حال رصد و ارزیابی است، گفت: ما مطابق با نیاز سازمانی و اقتضای عملیاتی سامانه‌های خود را تجهیز و به‌روزرسانی می‌کنیم.

امیر قربانی افزود: برد سلاح‌های هوانیروز و تاکتیک‌های نبرد این یگان در مقایسه با گذشته به‌طور کلی تغییر کرده است و آنچه که امروز بر روی بالگرد‌های پیشرفته دنیا به جهت تسلیحاتی نصب است، بر روی بالگرد‌های هوانیروز نیز نصب است؛ تسلیحات برد بلند، موشک‌های هوشمند و نقطه‌زن، اخلالگر‌های راداری و سامانه‌های دید در شب پیشرفته از جمله مواردی است که بالگرد‌های ما به آن مجهز شده‌اند.

فرمانده هوانیروز ارتش خاطرنشان کرد: تمام پیشرفت‌ها و دستاورد‌های ارزشمندی که امروز هوانیروز از آن برخوردار است، به واسطه تلاش شبانه‌روزی متخصصان کشورمان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی ایجاد شده است.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.