گروه‌های جهادی وابسته به هیچ جریان سیاسی نیستندرئیس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه شورای مدیران ارشد بسیج که با حضور روسای اقشار و معاونین بسیج، صبح امروز در ستاد این سازمان برگزار شد، با اشاره به گسترش کمی و کیفی فعالیت گروه‌های جهادی در دو سال گذشته، اظهار داشت: سازمان بسیج برای عمق بخشی رویکرد جهادی و حمایت از جهادگران تمام همت و توان خود را به میدان آورده و این راه با قدرت ادامه خواهد داشت.

سردار سلیمانی اوقات فراغت تابستان را فرصتی مناسب برای جهادگران دانست و افزود: در سه ماه پیش رو برگزاری دو رویداد عمومی و رزمایش‌های تخصصی اقشار در دستور کار است که در ده مرداد همزمان با سالروز دیدار جهادگران با، ولی امر مسلمین جهان در سال ۱۳۹۸؛ برنامه‌های متنوع یادواره شهدای جهادی، رزمایش جهادگران فضای مجازی با حضور ده هزار نفر برنامه ریزی شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در دومین رویداد سیزده شهریور ماه که در سال ۱۳۴۷ مقام معظم رهبری در آن زمان با راه اندازی گروه‌های خدمت رسان برای کمک به زلزله زدگان شهر فردوس این جریان را بنا گذاشته اند؛ فعالیت گروه‌های جهادی تخصصی و هم اندیشی جهادگران با حضور پانصد نخبه جهادگر در این منطقه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: حرکت‌های جهادی کشور هیچ گاه در اختیار یک جریان سیاسی یا شخص خاصی نبوده و نخواهد بود، زیرا دارای تاریخ مصرف شده و کارکرد خود را از دست می‌دهند. در صورتی گروه‌های جهادی با فعالیت روزافزون خود و مشارکت پذیری و هم افزایی با مجموعه‌های مختلف در همبستگی اجتماعی تاثیر مستقیم داشته و از سوی دیگر بسیج و جریان جهادی، تشکیلات انقلاب و امام المسلیمن هستند.

سردار سلیمانی با اشاره به نقش گروه‌های جهادی تخصصی اقشار بسیج افزود: این گروه‌ها بستر بسیار مناسبی برای خدمت رسانی افراد متخصص و صاحبان دانش و تجربه است که باید در گسترش کمی و کیفی این گروه‌ها هر قشر برنامه مشخص داشته باشد و در همین راستا برای تا پایان سال جاری هر ماه گروه‌های جهادی یک قشر به صورت تخصصی رزمایش جهادی برگزار می‌کند.

وی ضمن پراهمیت دانستن نقش فرهنگ و رسانه در عمق بخشی تفکر بسیجی و همچنین خنثی‌سازی تلاش‌های دشمن گفت: گفتمان سازی و فرهنگ سازی در بسیج از اصلی‌ترین نقش کارکردی پیامد‌های بسیج است که در تمامی سطوح بسیج در برنامه ریزی و طرح ریزی کار‌ها باید نوآوری در طراحی رویداد‌های جذاب و مخاطب پسند محور کار بوده و جایگاه رسانه در این اقدامات در اولویت باشد.

در پایان این جلسه قرارگاه خدمت رسانی و محرومیت زدایی بسیج در سطح سپاه پاسداران به عنوان رده برتر در سال ۱۴۰۰ شناخته شده که در پایان این جلسه لوح تقدیر و تندیس ویژه‌ای از به سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد زهرایی دبیر این قرارگاه و رییس سازمان بسیج سازندگی اهدا شد.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *