کنکور ۱۴۰۱ نسبت به پارسال امن تر برگزار شد/ پرونده رتبه بندی یکایک معلمان در دست بررسی استرئیس کمیسیون آموزش مجلس با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر با بیان اینکه هر سال بعد از کنکور حاشیه ها و اخبار تقلب را داریم، گفت: امسال شرایط امنیتی کنکور نسبت به سال های قبل پررنگ تر بود و در تامین امنیت هم موفق عمل شد.

منادی سفیدان در ادامه توضیح داد که شرکت های دانش بنیان دستگاهی ساختند که هرآنچه متقلبین انجام میدادند شناسایی کنند و سازمان سنجش هم ۱۴۶۰ دستگاه را خریداری کرد.

به گفته این نماینده مجلس یازدهم به واسطه این دستگاه به متقلبین کنکور پیشاپیش اطلاع داده شد که تقلب نکنید چون شناسایی می‌شوید اما با این وجود حدود ۸۷۰ دستگاه تقلب سر جلسه کنکور شناسایی شد و تعداد کمی هم که شناسایی نشدند با کمک وزارت اطلاعات مشخص شدند تا متقلبین برای سال‌ها از کنکور محروم شوند.

منادی سفیدان در ادامه با بیان اینکه این که بگوییم تقلب اصلا انجام نشده درست نیست ولی کنکور ۱۴۰۱ نسبت به پارسال امن تر برگزار شد، گفت که از نظر او تقلب در کنکور صفر و نزدیک به صفر بوده است.

رئیس جمهور حرف آخر را درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌زند

رئیس کمیسیون آموزش مجلس مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییرات جدید در کنکور را مصوبه ای کارشناسانه خواند و گفت: آقای رئیسی چندین مرتبه گفته بودند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور از سال ۱۴۰۳ انجام شود.

منادی سفیدان در ادامه پیرامون جلسه امروز کمیسیون آموزش با حضور مسئولان ذیربط برگزاری کنکور از وزارت علوم و سازمان سنجش گفت که برداشت ما از جلسه امروز کمیسیون این بود که احتمال قوی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره کنکور از سال ۱۴۰۲ انجام نشود با این وجود رئیس جمهور حرف آخر را درباره ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی می زند و منتظر تصمیم  آقای رئیسی هستیم.

پرونده معلمان برای رتبه بندی در دست بررسی است 

نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت رتبه بندی معلمان گفت که در این رابطه لایحه ضعیفی را به هر نحو ممکن از دولت قبل گرفتیم و یکسال در مجلس کار کردیم و در آن تغییرات اساسی دادیم؛ به نحوی که مثلاً در لایحه قبلی ۵۰۰ هزار معلم شامل رتبه بندی می شدند اما ما همه معلمان را مشمول کردیم.

به گفته رئیس کمیسیون آموزش مجلس هرکس در حکم کارگزینی اش نوشته شده معلم باید رتبه بندی شود و هم‌اکنون نیز پرونده های معلمان در دست بررسی برای رتبه بندی است؛ در این راستا حداقل کاری که انجام شد این بود که ماشین رتبه بندی به حرکت درآمد.

تبدیل وضعیت معلمان غیر متعارف را با برگزاری آزمون مشخص می‌کنیم

علیرضا منادی سفیدان در پایان با یادآوری اینکه ۲۶۸ هزار معلم برای امسال کم داریم گفت که برای جبران آن تحت شرایطی از بازنشستگان و سرباز معلمان استفاده خواهیم کرد، اما اساسا کمبود معلمان باید از دانشگاه فرهنگیان جبران شود.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس همچنین با بیان اینکه تعدادی معلم غیرمتعارف داریم که در قالب حق التدریسی، خرید خدماتی و غیرانتفاعی به فعالیت می پردازند، گفت که تلاش داریم تبدیل وضعیت آن‌ها از طریق برگزاری آزمون انجام شود.

به گفته این نماینده مجلس یازدهم، کسانی که در آزمون قبول نشوند یا باید خداحافظی کنند یا آموزش و پرورش تا جایی روند را ادامه دهد که نیازهای خود را تامین کند.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *