آمریکایی‌ها پذیرفته‌اند که با جنگ به جایی نمی‌رسندفیصل مقداد وزیر امورخارجه سوریه پیش از ظهر امروز با حضور در بهارستان با دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدباقر قالیباف در این نشست ضمن تشکر از کشور سوریه به دلیل مواضع خود در روابط دوجانبه، مسائل منطقه و جبهه مقاومت به سفر خود به سوریه و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه اشاره کرد و گفت: موضوعات مربوط به این سفر به ویژه مسائل اقتصادی مانند بحث‌های تجاری و سرمایه گذاری را مرتب پیگیری می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم موضوعاتی مانند شرق فرات، ادلب و مسائلی که ممکن است در آینده‌ای نزدیک در درعا اتفاق بیفتد، به زخمی کهنه تبدیل شود، افزود: اگر زمان به این شکل پیش رود به نفع ما نیست، باید برای این موضوعات تدبیر ویژه از طریق گفتگو‌ها و بحث‌های سیاسی مانند نشست آستانه و تحرک در میدان اندیشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر زمان بگذرد و این موضوعات کهنه شود، ممکن است مانند غده سرطانی باقی بماند و این موضوع شرایط را برای ما سخت‌تر می‌کند.

قالیباف با بیان اینکه هر چند موضوعات مذکور مهم است، اما مسائل اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است، ادامه داد: آمریکایی ها، تروریسم و مخالفان جبهه مقاومت به این باور رسیده اند که با جنگ به جایی نخواهند رسید، بنابراین اولویت خود را بر اعمال فشار و تحریم‌های اقتصادی علیه ملت‌ها قرار داده اند که فشار بر ملت ها، فشار بر دولت هاست.

وی، جنگ رسانه‌ای را یکی دیگر از ترفند‌های آن‌ها برای سخت کردن شرایط برای جبهه مقاومت دانست و تصریح کرد: آن‌ها به یمن، عراق، سوریه، لبنان و ایران فشار می‌آورند؛ از حدود ۲۰ سال گذشته فشار اقتصادی بسیاری به ما تحمیل شده است.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان ادامه داد: ۲ نگاه در برابر این فشار‌های اقتصادی در کشور وجود دارد؛ نخست آنکه در برابر آن‌ها تسلیم شویم و با فشار‌ها کنار آییم و دوم آنکه مبارزه کنیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم که تجربه نشان داد مقاومت کردن، تکیه بر مردم و برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه‌های اقتصادی تنها راه نجات است.

قالیباف با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها مجبور شدند بپذیرند و اعلام کنند که فشار حداکثری شکست خورده است، تصریح کرد: باید این نکته برای ملت‌ها و دولت‌های اسلامی روشن شود و نپندارند که آمریکا، سرور دنیا است.

اقدامات ظالمانه کشور‌های غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای منافع رژیم صهیونیستی است

در این نشست همچنین فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه ضمن تشکر و قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به جهت حمایت ایشان از ملت سوریه گفت: ما معتقدیم اقدامات ظالمانه کشور‌های غربی و آمریکا علیه سوریه و ایران در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

وی اقدامات آمریکا و کشور‌های غربی علیه ایران و سوریه را غیراخلاقی و غیرانسانی توصیف و تصریح کرد: پیشرفت‌های متعددی از زمانی که شما به دمشق سفر کردید تاکنون حاصل شده است که از این پیشرفت‌ها می‌تواند به موضوعاتی همچون افزایش و تقویت روابط دوستانه بین ایران و سوریه، افزایش پیروزی‌ها در زمینه‌ها مختلف از طریق همکاری‌های دو کشور و فعالیت برای تحکیم روابط اشاره کرد.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *