همکاری «نداجا» با نیروی دریایی عمان در زمینه اسکورت کشتی‌های تجاری


امیر دریادار «سیف ناصر الرحبی» فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش ایران با امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص امور مشترک دریایی، انجام تمرین‌های مشترک دریایی و همچنین گسترش همکاری‌های دوجانبه گفتگو کرد.

دریادار ایرانی در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به همتای عمانی خود، به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر افزایش تعامل با کشور‌های دوست و همسایه اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی عمان برادر و دوست خوب ما بوده و هست؛ همچنین در این ۱۲ سال که نیروی دریایی ارتش نسبت به اسکورت کشتی‌های تجاری در اقیانوس هند و دریای سرخ اقدام کرده، بهترین و بیشترین همکاری را با ما داشته است.

فرمانده نیروی دریایی افزود: تا زمانی که ارتباط متقابل، دوستی و روابط برادرانه بین دو کشور و نیروی دریایی برقرار باشد، کسی نمی‌تواند خللی در امنیت منطقه و دو کشور به وجود بیاورد.

دریادار سیف بن ناصر الرحبی هم ضمن تشکر از دعوت دولت و نیروی دریایی ایران برای سفر به ایران اسلامی گفت: ما احترام ویژه‌ای برای مردم ایران قائل هستیم و روابط بین نیروی دریایی عمان و ایران روابط تاریخی و عمیق رو به توسعه است.

فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان با اشاره به توان دفاعی و قدرت نظامی ایران عنوان کرد: ما در نیروی دریایی عمان تابع قوانین بین المللی هستیم و به آن اشراف کامل داریم و در راستای تامین امنیت منطقه و مردم عمان و ایران تلاش می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امنیت منطقه باید توسط دولت‌های منطقه برقرار شود و حضور نیرو‌های فراسرزمینی توجیهی ندارد؛ هرچند قوانین بین‌المللی اجازه تردد این کشور‌ها را در آب‌های بین‌المللی داده، ولی امنیت منطقه توسط نیرو‌های منطقه تأمین می‌شود.

دریادار ناصر الرحبی افزود: قدرت و توان دفاعی همسایه بزرگی همچون ایران باعث دلگرمی ما خواهد بود. بنادر عمان به روی کشتی‌ها و مردم ایران باز است و ما آمادگی داریم در تمام سطوح برابر دستورات مقامات عالی کشورمان این همکاری‌ها را داشته و آن را گسترش دهیم.

در ادامه این مراسم، توضیحاتی توسط معاون عملیات نیروی دریایی ارتش در خصوص توان دفاعی و تجهیزات ساخته شده توسط مهندسان و شرکت‌های دانش پایه جمهوری اسلامی ایران به فرمانده نیروی دریایی سلطنتی عمان و همراهان داده شد؛ بنابراین گزارش، امیر دریادار سیف بن ناصر الرحبی بعد از پایان این دیدار، تهران را جهت بازدید از کارخانجات نیروی دریایی ارتش در بندرعباس ترک کرد.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.