در زمینه تولید موشک به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دشمن را از دوردست خواهیم زدفرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت عملیات مرصاد، این عملیات را غرورآفرین و افتخارآفرین دانست و گفت: عملیات مرصاد پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام خمینی (ره) و پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ صورت گرفت. در این عملیات منافقینی که دم از حمایت از خلق می‌زدند، با تمام قوا به کشور حمله کردند و نیرو‌های بعثی نیز با ایجاد حملات ایذایی به آن‌ها کمک کردند، امّا پس از چند روز درگیری در نهایت نیرو‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران توانستند به شایستگی بر دشمنان فائق شوند.

وی با اشاره به این که هوانیروز نقش اساسی در عملیات مرصاد داشت، عنوان کرد: یکی از مؤلفه‌هایی که در این عملیات، منافقان را زمین‌گیر کرد، هوانیروز مقتدر ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که توانست با پشتیبانی سایر نیرو‌های مسلح به این مهم دست یابد.
امیر سرتیپ قربانی با بیان این که هوانیروز ارتش در تمامی عملیات‌ها حضوری فعال و نقش بسزایی داشت، اظهار داشت: هوانیروز ارتش در طول هشت سال دفاع مقدس بالغ بر سیصد هزار ساعت پرواز عملیاتی داشت و بهترین عملیات‌ها را با بیش‌ترین کارایی و کمترین خسارت انجام داد.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به اینکه عملیات مرصاد، برگ زرینی بر افتخارات هوانیروز ارتش است، افزود: در این عملیات، کارکنان غیور هوانیروز، با تمام توان خود به گونه‌ای به دشمن حمله بردند که منافقان برای همیشه طومارشان از این مملکت برچیده شد. شهید صیاد شیرازی در این عملیات شخصا حضور داشتند و اولین پرواز را با بالگرد ۲۱۴ جهت شناسایی انجام داد. در این عملیات بالغ بر ۴۵ هلی کوپتر شرکت کردند.

وی با بیان اینکه نیرو‌های مسلح امروزه در اوج اقتدار هستند خاطر نشان کرد: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یک قدرت بازدارنده برای کشور و دارای جایگاهی رفیع است به گونه‌ای که دشمنان جرأت نگاه چپ به ایران را ندارند.

امیر سرتیپ قربانی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فعال شدن سامانه‌های دید در شب در هوانیروز تصریح کرد: از این سامانه در رزمایش‌های زیادی رونمایی شده است، همچنین در زمینه تولید موشک به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دشمن را از دوردست خواهیم زد و با هوشمندی نیرو‌ها و تجهیزات به روز، دشمن را رصد می‌کنیم تا بتوانیم به اهداف خود برسیم.

فرمانده هوانیروز در پایان با تأکید بر اقدامات ارزنده مردم‌یاری پایگاه‌های هوانیروز بیان کرد: تمامی هفت پایگاه هوانیروز ارتش در حوزه مردم‌یاری و انتقال اعضای اهدایی بدن با قدرت به فعالیّت‌های خود ادامه می‌دهند و به همین دلیل توانسته‌اند شعار ارتش فدای ملّت را بیش از پیش به منصه ظهور رسانند.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.