یقینا از آمریکا سودی به ایران نخواهد رسید/ روبل روسیه در برابر دلار جولان می‌دهدنایب رئیس مجلس صبح امروز ( پنجشنبه، ۶ مرداد ماه) در مراسم نوزدهمین یادواره ۳۶ شهرستان منطقه عشرستاق شهرستان بهشهر، در محل گلزار شهدای روستای یارسم، با بیان اینکه ما به آرمان‌های امام راحل پایبند نبودیم، گفت: دقیقا راه چاره بازگشت به آرمان‌های الهی و انسانی بوده و این کار شدنی و مشکلات اقتصادی قابل حل است. در حال حاضر کشوری داریم که سه قوه آن با یکدیگر هماهنگ هستند و مقام معظم رهبری هدایت کننده آن است، بنابراین امروز همه ما باید در تمامی عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و به خصوص اقتصادی کار و تلاش کنیم.

علی نیکزاد ادامه داد: متاسفانه از زمانی که غرب گراها بر سرنوشت کشور مسلط شدند راه نجات را در مذاکره با کدخدا دانسته و انگاری جز تسلیم شدن در برابر غرب متصور نبودند در حالی که اگر قرار بر تسلیم شدن در برابر آمریکا و غرب بود، پس چرا انقلاب کردیم؟

وی با اشاره به قدرت بی‌نظیر ایران در تصمیم گیری برای سرنوشت خود، گفت: در این شرایط باید پای آرمان های انقلاب اسلامی بمانیم و مشکلات مردم را کم و رفع کنیم که اگر این مهم اتفاق بیافتد، حکومتی مانند جمهوری اسلامی ایران در جهان همانند نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز در حوزه سیاست خارجی مشخص شده که آمریکا تاثیر گذار نبوده و ابرقدرت واحد نیست و در حال فروپاشی و پوسیدگی است. 

وی با بیان اینکه آمریکا تحریم همه جانبه علیه ایران را اعمال کرد اما شکست خورد، گفت: سیاست توسعه ناتو جهت ژاندارمی در منطقه، سیاست حضور آمریکا در عراق و افغانستان و انجام معامله‌ قرن و حذف مردم مظلوم فلسطین کاملا شکست خورد، همچنین سیاست آمریکا در برابر کشور چین نیز شکست خورد، از طرفی آمریکا در ابتدای جنگ روسیه و اکراین اعلام کرد بینی پوتین را به خاک خواهد مالید در حالی که هم اکنون روبل روسیه در برابر دلار جولان می‌دهد و اروپا و آمریکا با بحران کمبود سوخت مواجه هستند، لذا سیاست آمریکا در تمامی پروژه های اخیرش، شکست خورده است.

وی افزود: برخی احساس می‌کنند آمریکا هر کاری اراده کند، انجام می‌دهد در حالی که اینگونه نبوده و آمریکا قدرت اعمال سیاست های خود را در منطقه ندارد. بی تردید آینده دنیا در کشور‌های شرقی رقم می خورد و قدرت های جدیدی در حال شکل گیری هستند، اما متاسفانه بیماری غرب پرستی و آمریکا پرستی وجود دارد. در حالی که کسی بالاتر از شاه نوکری آمریکا را نکرد، اما پس از اخراج از کشور آمریکا حتی یک واحد برای سکونت هم به‌ وی نداد.

علی نیکزاد تاکید کرد: امام راحل درخت انقلاب را هنگامی که نهال بود به طوفان رفراندوم سپرد و بیش از ۹۸ درصد مردم به آن رای داده و جمهوری اسلامی را انتخاب کردند. پس از آن صدام با حمایت آمریکا به دنبال این بود که نهال انقلاب را از ریشه بکند، اما نتوانست. جالب آنجاست که آمریکا به نوکر خود صدام هم رحم کرد، غرب‌پرستان تاریخ را بخوانند.

وی چاره برون رفت از مشکلات را ایجاد ایرانی قوی دانست و ادامه داد: اگر خودمان را باور کرده و از امکانات خود استفاده کنیم و همچنین در این مسیر حق را رعایت و سپس برای رفع مشکلات مجاهدت و تلاش کنیم، کشور را نجات خواهیم داد. یقینا از آمریکا سودی به ایران نخواهد رسید.

نیکزاد اظهار کرد: آمریکا با هدف به زانو در آوردن ایران بنزین را تحریم کرد در حالی که قرارگاه خاتم الانبیا، پالایشگاه ستاره خلیج فارس را احداث کرده و هم اکنون ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین تولید کرده و در این حوزه خود کفا شدیم.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه با تکیه بر مردم و جوانان می‌توانیم کارها را پیش برده و مشکلات را رفع کنیم، تصریح کرد: در دولت قبل اصرار کردیم به جای واردات گندم، این محصول استراتژیک را با قیمت بالاتر از کشاورزان خریداری کرده و از آنها حمایت کنیم چرا که هزینه واردات بیش از خرید محصول گندم از کشاورزان است، در همین راستا وقتی با تصمیم انقلابی قیمت خرید تضمینی گندم افزایش پیدا کرد، بسیاری از کشاورزان به کشت این محصول روی آوردند و به زودی به خودکفایی هم خواهیم رسید. بنابر این باید به جای کشت هندوانه که به نوعی صادرات آب است به سمت تولید و کشت محصولات استراتژیک برویم. 

وی اظهار کرد: هنگامی که در مجلس برای افزایش قمیت خرید گندم تصمیم می‌گرفتیم دولت قبل به یکباره طی مصوبه‌ای اقدام به این کار کرد، در حالی که ما در مجلس با قانوگذاری به دنبال اثبات برخی مسائل نبوده و تنها می‌خواهیم به امورات مردم رسیدگی کنیم. 

علی نیکزاد اظهار کرد: بانک‌ها هم اکنون در حال فعالیت در حوزه ساختمان سازی هستند در حالی که بنگاه‌داری کار آنها نبوده و با هدف دیگری ایجاد شدند، با چنین اقداماتی نمی‌توانیم به درستی از تولید داخلی حمایت کنیم، متاسفانه تمامی روسای جمهور اسبق کشور نسبت به فعالیت بانک‌ها تذکر دادند، اما هیچ اتفاقی رخ نداد.

وی با اشاره به اقداماتی که در حوزه فرهنگی انجام شده است، افزود: چرا ما باید سند ۲۰۳۰ را اجرایی کرده و از فرهنگ غنی توحیدی و اسلامی محروم شویم؟ سند ۲۰۳۰ به دنبال این است که فرهنگ شهادت و نام پیامبران را از کتب درسی حذف کند. چرا که کودکان به خشونت کشیده می‌شوند. اما آیا هنگامی که مداح اهل بیت امروز از اما حسین (ع) و شهادت و روز کربلا سخن گفت، مردم به خشونت فکر کردند یا به انسانیت، قیامت، پاکی، درستی ایثار و گذشت؟ 

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: غربی ها با اجرای سند ۲۰۳۰ به بهانه ترویج خشونت به کودکان دنبال حذف نام شهید قاسم سلیمانی در کتب‌های درسی هستند، حال از شما می پرسم آیا شما در چهره و رفتار حاج قاسم و سایر شهدا خشونت می‌دیدید؟ لذا دشمن به دنبال ضربه زدن به کشور با شیوه ‌های گوناگون از جمله اجرای سند ۲۰۳۰ و اعمال تحریم است.

وی، با بیان اینکه مسئولان ما باید بدانند که اقتدار حکمرانی در این است که مردم پشت ما بیاستند، ادامه داد: دشمن از تمامی ابعاد از جمله فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با هدف ضربه زدن به کشور وارد خواهد شد، سیاستگذاران آمریکا و کشورهای غربی همان افرادی هستند که در دوران دفاع مقدس به ما سیم خاردار هم نفروخته و در مقابل بارها و بارها بمب شیمیایی در اختیار صدام قرار دادند تا جوانان را نابود کنند حال با این پیشینه سیاه تاریخی چرا باید در مذاکرات خود از حق استفاده از موشک صرف نظر کنیم؟

علی نیکزاد گفت: بی تردید اگر ایران در عرصه نظامی قدرتمند نبود، ممکن بود داعش به کرمانشاه و همدان برسد و به هیچ فردی رحم نمی‌کرد. آنها تمام تلاش خودشان را برای این موضوع انجام دادند اما شهدا و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در برابر آنها ایستادگی کردند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر بروکراسی اداری در کشور بیداد می‌کند، گفت: مردم قدرت را به مسئولان داده‌اند، لذا مسئولان باید خودشان را خادم مردم دانسته و کارهای آنها را در سریع ترین زمان انجام دهند.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی قانون راهبری برای لغو تحریم‌ها را تصویب کردیم، هر چند دولت قبل آن را اجرایی نکرد اما رهبر معظم انقلاب از آن دفاع کرده و اجرایی شد. قانون مذکور برای این بود که مذاکره کنندگان با دستی پر وارد مذاکره شده و از حق ملت دفاع کنند چرا که در برجام ما تمامی چک‌های آنها را نقد و حسن نیت خودمان را ثابت کردیم اما چک آنها هرگز در بازار نقد نشد.

وی ادامه داد: ما در مجلس یازدهم برای ساماندهی حوزه مسکن، قانون جهش تولید و تامین مسکن و قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب کردیم. 

علی نیکزاد با انتقاد از وزیر اقتصاد و بانک مرکزی به‌ دلیل عدم پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی علی رغم تاکید سه باره رئیس جمهور، اضافه کرد: اگر مسکن های مهر ساخته نشده و خانه های روستایی مقاوم سازی نمی‌شدند، زلزله ۵ ریشتری هم تعداد زیادی از هموطنانمان را با خطرات جانی مواجه می کرد.

وی در ادامه به تصویب قانون خانواده و جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: در مجلس حمایت از تولید دانش بنیان که رمز موفقیت، توسعه و خلق ثروت در کشورمان است را تصویب کردیم. 

علی نیکزاد همچنین به عدم اجرای لایحه رتبه بندی معلمان انتقاد کرد و اضافه کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ دولت برای رتبه بندی معلمان ۲۵ هزار میلیارد در نظر گرفت که مجلس آن را به ۳۸ هزار میلیارد تومان افزایش داد اما دولت باید سریعا آن را اجرایی کند. همچنین به درخواست جوانان قانون شفافیت را نه تنها برای مجلس بلکه برای سایر قوا به تصویب رساندیم،

نایب رئیس مجلس در پایان عنوان کرد: بنده اعتقاد دارم هم اکنون می‌توانیم مشکلات را رفع و در همه حوزه ها به موفقیت برسیم اما اگر روی پای خودمان بیاستیم.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.