اتصال ۱۹۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده است، در حاشیه این جلسه گفت: امروز در خدمت نمایندگان محترم در کمیسیون صنایع مجلس بودیم و دغدغه‌های دوستان عمدتاً درباره دسترسی مردم عزیز در روستا‌ها به شبکه‌های ارتباطی بود و ما توضیحات لازم و برنامه‌های خود را به نمایندگان محترم ارائه دادیم.

وی افزود: ان‌شاءالله طبق برنامه زمان‌بندی که خدمت دوستان ارایه دادیم، کار پیش خواهد رفت تا بتوانیم مشکلات ارتباطی روستا‌ها را حل کنیم.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون نزدیک ۱۹۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است؛ در ابتدای دولت ۸۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی ارتباطات متصل بودند که الان نزدیک ۸۸ درصد روستا‌ها متصل هستند و ان‌شاءالله تا آخر سال این رقم را به ۹۵ درصد خواهیم رساند؛ به فضل خدا تا هفته دولت سال بعد تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی ارتباطات متصل خواهیم کرد.

زارع پور ادامه داد: بعضی استان‌ها در این زمینه از میانگین کشوری خیلی پایین‌تر هستند، مخصوصا استان سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی که عمده سوالاتی که دوستان امروز مطرح کردند درباره این استان‌ها بود و ما به شکل ویژه برنامه‌ای برای این استان‌ها تدارک دیدیم که ان‌شاءالله روستا‌های این استان‌ها را تا پایان سال به میانگین کشوری برسانیم.

وی درباره وضعیت اینترنت و روستا‌ها در سیل اخیر گفت: همان‌طور که در خبر‌ها اعلام شد، سیلاب به زیر ساخت‌های ارتباطی در کشور هم ضربه زد که همکاران من به صورت شبانه روزی تلاش کردند و الحمدلله اکنون ارتباطات در تمام کشور به صورت پایدار برقرار است.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.