وعده وزیر ارتباطات برای تکمیل پوشش اینترنت روستایی تا شهریور ۱۴۰۲مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره حضور وزیر ارتباطات در این کمیسیون اظهار داشت: امروز جلسه مربوط به دوشنبه‌های نظارتی کمیسیون را داریم که عموما به سوالات نمایندگان از وزرا و معاونان آن‌ها اختصاص دارد.

وی افزود: سعی کردیم سوالات را به صورت تخصصی طراحی کنیم. چرا که هر نماینده ممکن است در حوزه‌های مختلف ICT سوال داشته باشد که مجموع سوالات در یک روز مرتبط با معاونت‌های خاصی باشند که هم سوالات تخصصی بوده و هم وقت کمتری به خود اختصاص بدهند.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس در تشریح حضور وزیر ارتباطات در جلسه امروز این کمیسیون گفت: عمده مباحث امروز مربوط به اینترنت روستایی بود. همان طور که آقای وزیر گفتند در چند استان توزیع اینترنت پرسرعت متناسب با میانگین نبوده و در داخل استان‌ها هم خیلی متوازن نیست. به طور مثال، بخشی از استان پیشرفت ۸۰ یا ۹۰ درصدی و بخش دیگری از آن پیشرفت ۳۰ یا ۴۰ درصدی دارد. البته این نقصی بود که از سال‌های قبل باقی مانده است.

وی ادامه داد: رویکرد آقای وزیر این است که در ابتدا عقب ماندگی‌ها را جبران کرده و سپس به سراغ سایر حوزه‌ها بروند. قولی که آقای وزیر به نمایندگان دادند این بود که تا پایان شهریور ۱۴۰۲ تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش کامل اینترنت پرسرعت قرار گرفته و تا پایان سال سال جاری بخش عمده یا ۹۵ درصد این روستا‌ها پوشش اینترنت پرسرعت برای این روستا‌ها تکمیل شود.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.