نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در اقتصاد و تولید افتتاح شدنمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان صبح امروز سه‌شنبه با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزبر دفاع، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی دیگر از مسئولان وزارت دفاع افتتاح شد.

این نمایشگاه شامل بخش‌های حمل و نقل (زمینی، دریایی و هوایی) ، سلامت، ایمنی و تجهیزات پزشکی، انرژی (نفت، گاز، انرژی‌های نوین)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سایبری، زیرساخت عمران و معدن، مواد، پتروشیمی، امنیت غذایی و کشاورزی و لوازم خانگی، زیرساخت‌های قطعات الکترونیک و داده‌های مکان محور است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز سه‌شنبه در آیین افتتاح نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان با بیام اینکه وزارت دفاع مسئولیت تولید قدرت و ارتقاء توانمندی‌های صنعتی دفاعی جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد، اظهار داشت: در این مسیر از سر ریز تولیدات در حوزه‌های غیرنظامی برای ارتقاء سطح صنعت کشور استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: دستاوردهایی که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده شامل ۱۱۰۰ محصول در حوزه‌های مختلف است که در این مسیر ما به ارتقاء توانمندی‌ها و قابلیت‌های صنعتی پرداختیم. 

وزیر دفاع ادامه داد: ما بومی‌سازی محصولات و عمق‌بخشی به دانش و فناوری و هم‌افزایی بین مجموعه‌های مختلف کشور را در دستور کار قرار دادیم و هم اکنون با بیش از ۵۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان همکاری می‌کنیم.

امیر آشتیانی در پایان از افتتاح یک نمایشگاه بزرگ از دستاوردهای دفاعی کشور در آینده نزدیک خبر داد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز در این مراسم با بیان اینکه فناوری‌های بسیاری در حوزه دفاع توسعه پیدا کرده است، گفت: این توسعه به دو قسم بوده که یک بخش سرریز حوزه دفاعی است و یک بخش تکنولوژی‌هایی که در حوزه غیرنظامی توسعه پیدا کرده است.

وی گفت: ایجاد ظرفیت‌هایی مانند این نمایشگاه باعث می‌شود تا آشنایی با توانمندی‌های هر دو بخش صورت بگیرد.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *