برگزاری سومین المپیک ورزش‌های دانشجویان نظامی جهان در روسیهامیر سرتیپ فولادی رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: نمایندگان ایران در شش رشته‌ی این مسابقات حضور خواهند داشت.. امیر جمشید فولادی گفت: این مسابقات در شهر سن‌پطرزبورگ روسیه در هفت رشته برگزار می‌شود؛ که برای نخستین بار نمایندگان کشورمان به‌صورت کاروانی در شش رشته والیبال، پنج‌گانه نظامی، جهت‌یابی، تیراندازی در دو رشته و شنا حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته سه هزار دانشجو در رقابت‌های مقدماتی و انتخابی شرکت کردند، افزود: در این مسابقات ۷۶ نفر که ۵۳ نفر ورزشکار و مابقی به‌عنوان پشتیبانی و تدارکات هستند، با عنوان کاروان حضرت قاسم بن الحسن (ع) حضور دارند.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: فردا افتتاحیه مسابقات برگزار خواهد شد که بعد از آن شرکت‌کنندگان به مدت هفت روز بایکدیگر به رقابت می‌پردازند.

امیر فولادی گفت: کشورمان فقط در یک رشته دوگانه که شامل مسابقات ترکیبی اسکیت و شناست، شرکت ندارد و علت آن هم این است که در دانشگاه‌های نظامی، اسکیت نداریم و به همین علت از حضور در این رشته امتناع کردیم.

رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: در این رقابت‌ها در رشته والیبال ۱۰ کشور، شنا ۱۲ کشور، دو و میدانی ۱۵ کشور، پنج‌گانه نظامی ۱۰ کشور و در جهت‌یابی نیز ۹ کشور حضور دارند.

وی همچنین در خصوص جلوگیری از حضور افرادی خارج از نیرو‌های مسلح در مسابقات جهانی سیزم عنوان کرد:، چون نیرو‌های بسیج هم جزو نیرو‌های مسلح کشورمان محسوب می‌شوند به‌منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی‌ها از عنوان بسیجی جهت شرکت در این مسابقات، مقرر شد کسانی بتوانند با عنوان بسیجی شرکت کنند که کارت بسیجی فعال داشته باشند و دو سال هم از صدور کارت آن‌ها گذشته باشد؛ لذا از افرادی که خارج از این شرایط باشند، از حضورشان در مسابقات جلوگیری به عمل می‌آید.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.