تخصیص۳۳۰ میلیارد تومان بودجه برای احیای دریاچه ارومیه در دولت سیزدهمحجت الاسلام سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی درباره تلاش دولت سیزدهم برای احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: وزیر نیرو چند وقت اخیر به همراه تیم خود از سد کانی سیب و تونل انتقال آب به دریاچه بازدید کرد. آن‌ها ضمن بازدید از طرح‌های احیای دریاچه ارومیه، با مسئولان و کارشناسان این پروژه‌ها نیز گفتگو داشتند.

وی افزود: آقای محرابیان اشاره کرد که باید طرح‌های احیای دریاچه ارومیه را در هیئت دولت مطرح کند و اخیراً هم در رسانه‌ها مطرح شد که قرار است تصمیمات خوبی اتخاذ شود.

حجت‌الاسلام ذاکر با اشاره به بودجه‌هایی که اخیراً به طرح‌های احیای دریاچه ارومیه تخصیص یافته است، بیان داشت: در این راستا، دو بودجه ٨٠ و ۲۵۰ میلیارد تومانی پرداخت شده و یا در حال پرداخت است. این موارد نشانه‌های اقدامات دولت برای پیشبرد طرح‌های احیای دریاچه ارومیه است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: اگر بتوانیم با تخصیص منابع سرعت عمل افراد مشغول در پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه را افزایش دهیم حتماً در کمترین زمان موفق خواهیم شد تا دریاچه ارومیه را در دست نگه داریم و امیدی است برای احیای آن.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *