قدرت بازدارندگی پدافند ارتش مانع از تجاوز دشمنان شده استامیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» شامگاه پنجشنبه سوم شهریور در یادواره شهدای نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد، اظهار داشت: ۶۰۰ بیان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص پدافند هوایی وجود دارد و این امر نشان از اهمیت پدافند است.

وی گفت: دشمنان تصور می‌کردند که تجهیزات باقی‌مانده ارتش از زمان دوره طاغوت وابسته به کشور‌های خارجی است و ایرانی‌ها بعد از انقلاب اسلامی امکان استفاده از این ابزار‌ها را ندارند، اما به همت ارتشی‌ها و نیرو‌های مسلح کشور این تجهیزات با هوش جوانان ایرانی علیه آنان در جنگ استفاده شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، دشمنان انقلاب و استکبار به این دلیل که تصور می‌کردند ارتشی در کشور باقی نمانده که بتواند از کشور دفاع کند، جنگ را بر ما تحمیل کردند.

وی تاکید کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش این اطمینان را می‌دهد که تا آخرین قطره خون در دفاع از آرمان‌ها امام و شهدا در صحنه حضور دارد.

امیر صباحی‌فرد تصریح کرد: اگر دشمنان می‌توانستند به آسمان ایران تجاوز و تعدی کنند، تاکنون این کار را انجام می‌دادند، اما اگر نتوانستند دست به این اقدام بزنند به دلیل توان بالای بازدارنده پدافند هوایی ارتش است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: اگر پرنده‌ای قصد تجاوز به مرز‌های کشور داشته باشد با پاسخ کوبنده پدافند هوایی ارتش مواجه می‌شوند و ما بار‌ها به قلب سیاه دشمن فراتر از آسمان ایران اسلامی حمله کردیم و دشمنان بر این امر واقف هستند.

وی با بیان اینکه امروز هیچ سامانه‌ای در پدافند هوایی ارتش غیر بومی نیست، افزود: در زمینه ساخت تجهیزات پدافندی و راداری هیچ مشکلی نداریم و گرهی در این بخش وجود ندارد.

امیر صباحی‌فرد با اشاره به برگزاری رزمایش پهپادی ارتش در دو روز گذشته بیان داشت: دشمنان فکر نمی‌کردند نیروی بازدارندگی ما به مرحله‌ای برسد که اجازه ورود هیچ متجاوزی از هیچ مسیری را به آنان ندهیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه در رزمایش پهپاد‌ها چندین اقدام مبتکرانه که برخی در دنیا بی سابقه بوده تمرین شد، ابراز داشت: پهپاد‌های ارتش جمهوری اسلامی امروز مسلح هستند؛ آن هم با سرعت‌هایی که ما نیاز داریم.

وی ادامه داد: رادار‌های با برد سه هزار کیلومتر داریم و برد سامانه‌های درگیری ما نیز به بالای ۳۰۰ کیلومتر رسیده است.

امیر صباحی‌فرد افزود: دشمن نباید دچار اشتباه محاسباتی شود و اگرچه احتمال بسیار ضعیف دارد که به نحوی وارد کشور شود، اما خروج آنان دیگر دست خودشان نیست.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.