در رزمایش پهپادی ارتش بخشی از توانمندی دفاعی کشور به نمایش در آمدامیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش در مراسم صبحگاه ستاد ارتش ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام رجایی و باهنر و همچنین سرتیپ دستجردی رئیس وقت شهربانی کشور گفت: هفته دولت فرصت بسیار مغتنمی است تا تلاش و فعالیت‌های بیش از ۴ دهه انقلاب اسلامی را بازگو کنیم که در این میان توانمندی و اقتدار دفاعی بسیار چشمگیر و افتخار آمیز است.

وی افزود: دشمنان این انقلاب هیچ وقت تحمل یک دولت انقلابی را نداشته و با شهادت افراد نخبه و کارآمد در طول انقلاب به دنبال عملی کردن نیت شوم خود بودند که خوشبختانه با ایستادگی و مقاومت مردم بصیر و انقلابی و رهبری‌های مدبرانه و هوشمندانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همه آن‌ها نقش بر آب شد.

امیر سرتیپ محمودی خاطر نشان کرد؛ یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران در کنار همه تحریم‌های ظالمانه دشمنان، رشد و توانمندی دفاعی کشور در حوزه‌های مختلف است. در زمان جنگ از واگذاری کوچکترین اقلام نظامی از جمله سیم خاردار به کشور ما جلوگیری می‌کردند، اما امروز خوشبختانه شاهد ساخت پیچیده‌ترین و فنآوری‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات نظامی هستیم که همگی به دست توانمند جوانان غیور و انقلابی و دانشمندان متخصص کشورمان صورت گرفته است.

وی با اشاره به انجام موفق رزمایش مشترک پهپادی ارتش که در گسترده کشور عزیزمان برگزار شد گفت: امروز اقتدار پهپادی ارتش نماد واضحی از توانمندی و رشد در عرصه دفاعی است و در رزمایش اخیر که بخشی از توانمندی دفاعی کشور به نمایش گذاشته شد، همه پهپاد‌ها و سلاح‌های بومی مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفت و انجام موفق آن‌ها امید ونشاط فراوانی را در کشور ایجاد کرد.

معاون اجرایی ارتش همچنین دهم شهریورماه روز تشکیل نیروی  پدافند هوایی را که با فرمان تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۸۷ نامگذاری شد را به همه آحاد کارکنان نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و از عملکرد خوب و اثرگذار این نیرو برای دفاع از حریم آسمان کشورمان تقدیر کرد.

وی در ادامه درگذشت حضرت آیت الله ناصری را تسلیت گفت و خاطر نشان کرد: امروز جامعه پیرو و دنباله رو افراد و شخصیت‌های بزرگی همچون آیت الله ناصری است که در کنار گفتار، عامل به نیات و اندیشه‌های نیک خود هستند که باید این شخصیت‌ها را به عنوان الگو به جوانان معرفی کرد.منبع

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در سیاسی

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.