دریافتی مدیران شرکت‌های دولتی چند برابر سقف تعیین شده در قانون استعلیرضا پاک فطرت در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه ۷ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی اسامی در نطق میان دستور خود ضمن درود به معمار کبیر انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و سلام و درود به مردم بزرگ استان پهناور فارس به ویژه شهرستان شیراز و زرقان گفت: در یک ماه گذشته گزارش طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در صحن مجلس قرائت شد از کلیه کسانی که ساعت‌ها و ماه‌ها وقت گذاشتند این گزارش را تهیه کردند تشکر می‌کنم جدا از اینکه این گزارش چقدر در دستگاه قضایی اثبات شود اگر قسمتی از گزارش هم صحیح باشد برای بخش دولتی فاجعه است انتظار می‌رود مجلس و دولت از کنار این گزارش به راحتی عبور نکنند، زیرا که این مشکل به اکثر شرکت‌های دولتی برمی گردد.

وی افزود: متاسفانه امروز بودجه شرکت‌های دولتی از بودجه دولت که به تصویب مجلس می‌رسد بیشتر است چرا در این شرکت‌ها باید این تعداد پست‌های مدیریتی تعریف شده باشد؟ چرا باید دریافتی این مدیران چند برابر حداکثر سقف تعیین شده در قانون باشد؟ چرا باید اعضای هئیت مدیره بدون تخصص و بدون تعهد و بدون تجربه و بدون گزینش انتخاب شوند؟ معمولا در دنیا اگر چنین تخلفی روی دهد حتما مجلس وارد می‌شود و قوانین را طوری اصلاح می‌کند که در هیچ شرکت دیگری این اتفاق نیفتد. یادمان باشد که صد‌ها شرکت دولتی داریم و تعداد زیادی از آن‌ها این مشکلات را دارند به طور مثال عملکرد شرکت‌های فولادی و در راس آن فولاد مبارکه باعث شد که قیمت آهن از قیمت جهانی آن در کشور بالاتر رود هزینه‌هایی که این گرانی‌ها را به مردم تحمیل کرد باعث شد هزینه ساخت مسکن به شدت بالا رود و نتیجه آن تورم و ناراحتی اجتماعی و بی خانمان ماندن هزاران جوان و خانواده شد. نتیجه بریز و بپاش این شرکت‌ها افزایش قیمت اتومبیل، لوازم خانگی، مسکن و در نتیجه کاهش اعتماد مردم عزیز بود انتظار می‌رود مجلس خصوصا کمیسیون جهش تولید با طرح دو فوریتی برای یکبار مشکل اداره و نظارت بر شرکت‌های دولتی را حل کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار کرد: مشکل دیگر امروز کشور کمبود آب است که در سال‌های آتی مشکل اول کشور خواهد بود همه دنبال این هستیم که هزارن میلیارد هزینه کنیم و آب را از صد‌ها کیلومتر دورتر به شهر‌ها بیاوریم، اما حاضر نیستیم درصدی از پول را هزینه کنیم تا در مصرف آب صرف جویی شود امروزه صرفه جویی و استفاده بهینه از آب بسیار مهم است که به نظر می‌رسد هیچ وزارتخانه‌ای دنبال این کار نیست لذا صدا و سیما باید به این مهم توجه نماید تا با فرهنگ سازی مناسب در راستای کاهش مصرف قدم برداریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس خطاب به دولت بیان کرد: با توجه به گستردگی کشور از نظر مساحت و ضرورت رشد جمعیت که دستور مقام معظم رهبری است تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی به دو وزارتخانه پیشنهاد می‌شود و در نتیجه نیاز به مسکن ایمن و ضرورت توجه بیشتر به زیباسازی شهر‌ها و روستا و با در نظرگرفتن معماری اصیل ایرانی و اسلامی امروزه به فراموشی سپرده شده ضرورت دارد این تفکیک انجام گیرد لذا لازم و ضروریست هرچه سریعتر طرح تفکیک دو وزارتخانه توسط دولت به مجلس آورده شود رئیس جمهور در سال گذشته این قول را دادند که در سال جاری این اتفاق می‌افتد.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: معلمین طرح مهرآفرین که سال‌ها زحمت کشیدند و تمام مراحل استخدامی را پشت سر گذاشتند انتظار می‌رود که طرح رتبه بندی برای آن‌ها در نظر گرفته شود و توجه بیشتری به بازنشستگان کشوری و لشکری در حوزه درمان، مسکن و … شود.منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.