جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ مهر به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی کار به عنوان دستور کار صحن در دستور نمایندگان مجلس قرار گرفت.

رئیس جمهور نیز در این جلسه برای دفاع از برنامه‌های وزیر پیشنهادی کار در صحن مجلس حضور یافت.

رئیسی: بصیرت مردم در حوادث اخیر دشمن را ناکام گذاشت

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در ابتدای سخنانش گفت: قبل از ورود به بحث وزیر محترم پیشنهادی کار، با توجه به حوادث اخیر لازم می‌دانم نکاتی را محضر مقدس مردم و نمایندگان محترم مجلس عرض کنم. ابتدا باید برای مردم با بصیرت، زمان‌شناس و دشمن‌شناس ایران خداوند را شاکر باشیم که دشمنان را در این فتنه ناکام گذاشتند و باید شاکر خداوند باشیم که هدایت‌های امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی، همواره مورد توجه مردم است. بصیرت و حضور میلیونی مردم در حوادث اخیر، حقیقتا دشمن را ناکام گذاشت.

رئیس جمهور با اشاره به هدایت‌های رهبر انقلاب در روز گذشته بیان کرد: حقیقتاً ایشان تحلیل جامعی نسبت به حوادث اخیر ارائه فرمودند؛ دلیل این فتنه‌ها بر علیه کشور و انقلاب اسلامی را برای همه انسان‌های و صاحب بصیرت، قابل درک و استفاده بود.

رئیسی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند علت بلوا‌های دشمنان به خصوص آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران این است که کشور دائماً در حال پیشرفت است و دشمن نمی‌خواهد که کشور ما پیشرفت داشته باشد؛ این نکته محوری بود که ایشان به آن اشاره فرمودند.

وی بیان کرد: دلیل خشم دشمنان از ملت ایران این است که می‌بیند علیرغم تمام تحریم‌ها و تهدیدها، کشور ما مسیر پیشرفت را طی می‌کند و به همه تحریم‌ها و موانعی که آن‌ها ایجاد کردند، بی توجه است.

رئیسی تصریح کرد: درست است که ملت ایران برای رفع تحریم‌ها به صورت عادلانه و عزت‌مندانه تلاش می‌کند، ولی از طرف دیگر برای خنثی‌سازی تحریم‌ها نیز تلاش می‌شود؛ احساس دشمن این است و بر زبان نیز آن را جاری میکند که فشار‌های حداکثری به صورت مفتضحانه‌ای شکست خورده است.

رئیس جمهور بیان کرد: دشمن نسبت به این پیشرفت‌ها خشمگین است؛ می‌بیند در شرایطی که برخی از ایالت‌های آمریکا یا بعضی از کشور‌های اروپایی در شرایط قرمز به سر می‌برند، وضعیت ایران در مسئله کرونا به نحوی است که روز‌هایی را بدون فوتی گذرانده و شرایط ابتلا و فوت در کشور، کاملاً متفاوت با گذشته است و حداقل ممکن رسیده است.

رئیسی با بیان اینکه ما امروز صادر کننده واکسن کرونا ۳۹ وارد کننده آن، گفت: دشمن می‌بیند که چهار شرکت ایرانی به صورت مستقل و دو شرکت با همکاری کشور‌های دیگر موفق به تولید واکسن کرونا شدند.

وی افزود: دشمن می‌خواست که همه زندگی ما حتی آب خوردن ما به برجام و مسئله تحریم‌ها وصل شود، اما می‌بیند که امروز علیرغم کمبود نزولات آسمانی در مناطق مختلفی از کشور، در جهت مدیریت آب تلاش شده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: طرح‌هایی مانند طرح خوزستان که طرح ۳ تا ۴ ساله بود، ظرف چند ماه به دست جوانان برومند ما و مردم عزیز خوزستان شرایط را به‌نحوی کرده که امروز بسیاری از مشکلات آب شرب این استان حل شده و مابقی نیز در حال حل شدن است.

باید یقین پیدا کنیم وزیر پیشنهادی، تمامی صلاحیت‌های لازم را دارد

در ادامه این نشست موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی کار به بیان مطالب خود پرداختند.

در همین راستا مهدی عسکری نماینده مردم کرج در مجلس در مخالفت با زاهدی وفا گفت: ما باید صلاحیت وزیر را در مجلس احراز کنیم. میز وزارت برای هر کسی مناسب نیست و باید یقین پیدا کنیم که فرد معرفی شده، تمامی صلاحیت‌های لازم را دارد. شخصیت حقیقی آقای زاهدی وفا برای ما قابل احترام است، اما ما در مجلس درباره تعامل برخی از وزرای این دولت تجربه خوبی نداریم و بهتر است این تجربه را تکرار نکنیم.

وی افزود: ما داریم درباره وزارتخانه‌ای تصمیم گیری می‌کنیم که وزارتخانه ضعفاست. مردمی که جایی دیده نمی‌شوند و صدایشان شنیده نمی‌شود. بیش از ۴۰ میلین نفر از اقشاری همچون کارگران و بازنشستگان مربوط به این وزارتخانه است و وزیر انتخابی باید اهل تعامل باشد، اما ایشان حتی به جلسه کمیسیون که دعوت شده بودند نیامدند.

عسکری تصریح کرد: این وزارتخانه‌ای نیست که بتواند بصورت مستقل مسائل را حل کند. برنامه‌های وی حتی روی کاغذ نیز ضعیف است. ایشان نتوانسته پس از سه ماه که این وزارتخانه دست ایشان بوده نتوانسته یک برنامه مدون روی کاغذ بیاورد. چگونه انتظار درایم در عمل بتواند موفق عمل کند؟

 آیا اموالی که به نام زاهدی وفا ثبت شده، برای او هست یا نیست

فتح الله توسلی نماینده کبودرآهنگ نیز در روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی و در مخالفت با زاهدی‌وفا اظهار داشت: بنده هم برنامه‌های آقای زاهدی وفا را مطالعه کردم و هم با ایشان نشست داشته‌ام؛ اما درباره مدارک و مستنداتی را درباره اموال ایشان مطرح کردند ساعت‌ها جلسه برگزار کردند و ماحصل آن را خدمت شما عرض می‌کنم و انتظار دارم ریاست محترم جلسه فراکسیون را که مخالفت با ایشان بود را اعلام می‌کرد.

وی افزود: خاصیتی که حکومت محرومین دارد این است که مسئولین آن کشور محرومیت را حس کرده اند از آقای وزیر سوال کردم که آیا اموالی که به نام او ثبت شده است برای او هست یا برای او نیست. با بررسی بنده اموال آقای زاهدی وفا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *