امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در گروه پدافند هوایی چابهار و ضمن بازدید از سایت‌های رادار ممان، فاشا کنارک و سایت موشکی مرصاد، توان رزمی و عملیاتی این گروه پدافند هوایی را مورد ارزیابی قرار داد.

وی با قدردانی از فرماندهان و کارکنان گروه پدافند هوایی چابهار، آمادگی رزمی و عملیاتی گروه پدافند هوایی چابهار را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امنیت آسمان در جنوب شرق کشور با هوشیاری کارکنان غیور پدافندی مستقر در این گروه پدافندی تامین می‌شود.

امیر سرتیپ صباحی‌فرد در جمع کارکنان گروه پدافند هوایی چابهار روحیه و آمادگی رزمی و انگیزه خدمتی را در این گروه پدافندی موجب امیدواری دانست.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: در نیروی مقتدر و غرورآفرین پدافند هوایی اولویت ما در توسعه سامانه‌های موشکی «یک موشک، یک شلیک و یک هدف» است و در سامانه‌هایی که تا به امروز در چرخه عملیاتی پدافند هوایی وارد شده‌اند، این اصل مُحقّق شده است.

وی افزود: امروز ما در نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به میزانی از بازدارندگی رسیده‌ایم که دشمنان قسم خورده این سرزمین جرأت تجاوز به ایران عزیزمان را ندارند، عملیاتی شدن و آزمایش موفقیت آمیز باور ۳۷۳ با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ما، دشمنان ایران اسلامی را غافلگیر کرده و آن‌ها را از مرز‌های هوایی ما دورتر خواهد کرد.

امیر صباحی‌فرد گفت: ما به سامانه قدرتمند باور۳۷۳ باور داریم و در آینده‌ای نزدیک از دستاورد‌هایی رونمایی خواهیم کرد که قدرت بازدارندگی کشور را به درجات بالاتر افزایش خواهد داد.

همچنین، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در سفر خود به چابهار با فرمانده پایگاه برادران شهید دلحامد نیروی هوایی ارتش نیز دیدار و گفتگو کرد و صفا و صمیمیت و اعتماد و همدلی میان فرماندهان و کارکنان گروه پدافند هوایی چابهار و پایگاه دهم شکاری را مثال زدنی دانست و بیان کرد: این همدلی که میان نیرو‌های مسلح برقرار است موجب شادی و خرسندی دوستان و ملت شریف ایران و فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) و موجب یاس و ناامیدی دشمنان ایران عزیزمان است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *