رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمانی تا آغاز سال تحصیلی جدید نمانده است ما در کمیسیون آموزش از وزرای علوم، آموزش و پرورش و بهداشت دعوت کردیم تا درباره برنامه‌هایشان برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گزارشی ارائه دهند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه سنجیدن میزان آمادگی دستگاه‌ها برای بازگشایی مدارس امسال بیش از سالیان گذشته اهمیت دارد، گفت: به هرحال، دو سال از شیوع کرونا گذشته و شرایط خاص آموزشی بر کشور حاکم بود و عمدتا آموزش در بستر فضای مجازی انجام می‌شد.

وی ادامه داد: اکنون قرار است با آغاز سال تحصیلی، تدریس به صورت حضوری در دانشگاه‌ها و مدارس دنبال شود که لازم است، مربیان بهداشتی در آموزش و پرورش تقویت شده و مرتب موارد بهداشتی به خانواده‌ها آموزش داده شود از جمله این‌که اگر فرزندانشان سرماخوردگی داشت آنها را به مدرسه نفرستند و یا در صورت فرستادن به مدرسه اولیا مدرسه آنها را به خانواده برگرداند.

منادی سفیدان افزود: باید سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مدارس هم مرتب ضدعفونی شود، همچنین واکسیناسیون جدی گرفته شود و به طور کلی رعایت موارد بهداشتی یادآوری شده و حتی در مکان‌های مختلف مدارس بر روی دیوارها این نکات بهداشتی گوشزد شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در دانشگاه‌ها نیز وضعیت خوابگاه‌ها و غذای دانشجویی پیگیری شود و کمبودها رفع شود.

وی اضافه کرد: می‌توان در دانشگاه‌ها نیز از ظرفیت آموزش مجازی در برخی از دروس همچون دروس عمومی استفاده کرد چون آموزش مجازی فرصتی بود که نباید آن را تعطیل کرد و باید در مقاطعی استفاده شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *