سردار سرتیپ «اسماعیل احمدی‌مقدم» فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی صبح امروز (دوشنبه) در آیین آغاز سال تحصیلی این دانشگاه، با اشاره به حوادث اخیر در کشور اظهار داشت: زمانی اعتراض صورت می‌گیرد که جامعه با انباشت ناکارآمدی‌ها و ضعف مدیریت‌ها مواجه شود و وقتی چنین موضوعی حادث شود، دشمن بر روی آن‌ها متمرکز شده و با فشار بر ضعف‌ها آن‌ها را تبدیل به حوادث و مسائل اجتماعی می‌کند.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: به عبارت دیگر، ضعف ما در حل مشکلات و مطالبات مردم باعث می‌شود تا دشمن با سوء استفاده، مطالبات مردم را به انحراف بکشاند.

فرمانده دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه گفت: محوری‌ترین موضوع در مدیریت این دانشگاه و کشور انضباط است؛ لذا چنانچه نتوانیم انضباط را در این دانشگاه حاکم کنیم به‌طور حتم در بحث مدیریتی به جایی نمی‌رسیم؛ چون مهم‌ترین برهان و اثبات خداوند، نظم است.

وی اضافه کرد: ما در این دانشگاه علاوه بر اینکه نگاه‌مان بر دانش است، توانمندسازی برای ایفای نقش در مسئولیت‌های راهبردی را هم مد نظر داریم؛ تلاش برای کار و درک جمعی چندلایه و چندبعدی از جمله مهم‌ترین مواردی است که در این دانشگاه سعی داریم آن را به دانشجویان بیاموزیم.

سردار احمدی‌مقدم با بیان اینکه در قرآن ۳۹ بار به بلا و ابتلا اشاره شده است، افزود: این نشان می‌دهد که دشمن کارش دشمنی و فتنه‌گری است؛ لذا ما هم باید در برابر آن‌ها چاره‌اندیشی کنیم.

فرمانده داعا عنوان کرد: ما در دانشگاه همه تلاش خود را برای اصلاح فرآیند‌ها و روش‌ها انجام خواهیم داد تا تعلیم و تذهیب را در کنار هم داشته باشیم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *