سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین(ع) در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاهی این دانشگاه، یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی را هویت‌بخشی به دانشگاه‌ها، مراکز علمی و ملت ایران برشمرد و اظهار کرد: رسیدن به این نوع جامعه که آرمان بلند انقلاب اسلامی است، با ایجاد تمدن نوین اسلامی به دست می‌آید؛ جامعه‌ای که علم، ثروت، عزت، اقتدار، مقابله با نظام سلطه و دفاع از حقوق مستضعفین در آن به تصویر کشیده شده باشد.

وی به ایفای نقش دانشگاه جامع امام حسین (ع) در تحقق تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت: باید فرامین و مطالبه‌ امامین انقلاب اسلامی از دانشگاه‌ها که همان رخداد تحول علمی و تعالی معنوی برای رسیدن به دانشگاه تراز اسلامی است، اجرایی شود. دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، قلب تپنده تمدن نوین اسلامی است و برای رسیدن ملت ایران به چله دوم انقلاب، نیازمند یک نقشه راه است که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، همان نقشه‌ جهانی شدن این انقلاب به شمار می‌آید و اولین توصیه مقام معظم رهبری، در این بیانیه، موضوع علم و پژوهش است که باز در اینجا نقش دانشگاه‌ها، مرکز علمی و حوزه‌های علمیه، پررنگ می‌شود.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) تصریح کرد: اگر هر تمدنی قرار باشد ایجاد شود، نیاز به دو کار واجب دارد که عبارت است از تربیت سرمایه‌ انسانی و انسان‌های تمدنی، و تولید فکر، دانش و فناوری که بتواند ما را در حل نظام مسائل انقلاب اسلامی کمک کند؛ لذا دانشگاه تراز اسلام می‌تواند انسان‌هایی را تربیت کند که مدیران و مسئولین اداره‌کننده جامعه باشند و هم دانشمندان ترازی تربیت کند که بتوانند تولید فکر و نظریه‌پردازی کنند، و فناوری‌های نرم و سخت را به وجود بیاورند.

سردار حسنی آهنگر تأکید کرد: ما باید ابتدا موانعی که دشمن بر سر راه ما قرار می‌دهد را احصاء کنیم و قرارگاه‌های دشمن برای ایجاد این موانع را بشناسیم و برنامه‌هایشان را بدانیم و برای رفع و دفع آنها برنامه‌ریزی کنیم. این آسیب‌ها را ما از اول انقلاب داشته‌ایم و موانع متعددی را از جمله کودتای نقاب، دفاع مقدس، غائله‌ کوی دانشگاه، فتنه ۸۸، اغتشاشات ۹۸ و اغتشاشات اخیر را پشت سر گذاشته‌ایم و شهدای زیادی از جمله ۱۷ هزار شهید ترور را تقدیم انقلاب کرده‌ایم. این‌ها همه، موانعی بوده که قرارگاه دشمن برنامه‌ریزی کرده تا ایران قوی و نمونه جامعه تمدنی و تمدن‌ساز و پرچم‌دار جبهه‌ حق، شکل نگیرد؛ ولی هر وقت ما این موانع را از سر راه برداشتیم، علاوه بر اینکه آمادگی لازم را به دست آوردیم، قدرتمندتر شده و نقاط ضعف‌مان را هم بیشتر متوجه شده‌ایم.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) در خصوص اغتشاشات اخیر که دشمن با جنگ ترکیبی، همه‌جانبه و هوشمند آغاز کرد، اظهار کرد: با این حال که دشمن با کمک همه رسانه‌ها، سرمایه‌دار‌ها و صهیونیست‌های دنیا، با کمک مرتجعین و معاندین منطقه و پیاده‌نظام‌های داخلی وارد صحنه شده، اما به حول و قوه الهی بر این نقشه دشمن نیز فائق خواهیم شد.

سردار حسنی آهنگر در پایان گفت: از آنجا که آرمان و هدف ما بزرگ و ارزشمند است، باید همواره آمادگی لازم را برای مقابله با توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن داشته باشیم و بدانیم که مهم‌ترین برنامه دشمن در دانشگاه‌ها، دو چیز است؛ اول هویت‌زدایی و کم‌رنگ کردن هویت انقلاب اسلامی و دوم آرمان‌زدایی، و از آنجا که این انقلاب، نقطه شروع انقلاب حضرت حجت (عج) است، نباید از آرمان‌ها چشم‌پوشی کنیم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *