تقی پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رضا تقی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره جلسه کمیسیون متبوع خود و مخالفت با تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: این بحث به یک پاسخ یک کلمه‌ای نیاز ندارد، بلکه در کمیسیون بحث مفصلی انجام شد و فضای کلی این است که همه چیز بستگی به ساختار و اقدامات دولت دارد و انجام ماموریت‌هایی که برای این وزارت خانه گذاشته است.

به گفته وی هنوز جمع بندی نهایی در این زمینه نشده است چرا که اساسا لایحه‌ای از سمت دولت مطرح نشده است. در کل نظر من این است که صرف ساختار خود یک هدف مستقل نیست. اتفاقی که در گذشته افتاد این بود که معاونت‌های این دو وزارت خانه در کنار هم تجمیع شدند و این ساختار باز مهندسی نشد تا به ماموریت‌های خود برسد.

تقی پور گفت: الان شاهد هستیم که مجددا بعد از ۸ یا ۹ سال مجددا این موضوع مطرح می‌شود ضمن اینکه در گذشته هم این اتفاق صورت گرفته، اما نتیجه‌ای نداشته است؛ بنابراین موضوع اصلی این است که باید فرآیند‌های اصلی را به گونه درستی مطرح کنیم و موضوع تولید و بازار را در کنار هم با فرایند‌های یکپارچه مدیریت کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ایجاد یک وزارت خانه جدید مجداد چند سال زمان خواهد برد و بسیاری از فرصت‌های مارا از بین خواهد برد. البته این معنی این نیست که ما شرایط فعلی را نیز قبول داریم بله اگر یک معماری یکپارچه از این فرایند‌ها صورت بگیرد این فرایند‌ها قابل انجام است. ناگفته نماند که مقوله تولید و بازار الزاما در برابر هم نیستند. بلکه باید با هم هماهنگ باشند تا ما بتوانیم از تولید داخلی حمایت کنیم، اما مشکل اینجاست که این فرایند‌ها تا امروز به خوبی طراحی نشده اند.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *