وزیر دفاع در خصوص اقدامات وزارت دفاع در ایجاد یک اکوسیستم برای جذب مشارکت بخش خصوصی و توسعه نوآوری در حوزه دفاعی، گفت: این کار در وزارت دفاع جزء اولویت‌هاست. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور نمایشگاهی را اخیرا برگزار کردیم که در آن دستاورد‌های سرریز فناوری‌های دفاعی در این حوزه را به نمایش گذاشتیم.

همکاری ۱۰۰ شرکت دانش بنیان با وزارت دفاع در حوزه توسعه نوآوری‌های دفاعی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: نزدیک ۶ هزار شرکت در حال حاضر با ما کار می‌کند که حدود ۱۰۰ شرکت را شرکت‌های دانش بنیان تشکیل می‌دهد. به گونه‌ای کار ساماندهی شده که رقابت با بخش خصوصی نباشد لذا هر جایی که مجموعه‌های کشوری و بخش خصوصی نیاز داشته باشند، ما ورود و کمک می‌کنیم.

امیر سرتیپ آشتیانی یادآور شد: این نمایشگاه که در حوزه‌های مختلف اخیرا برگزار شد، ثمره همین اقدام بود.

گزارش یکساله وزارت دفاع در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد

وی در ادامه با اشاره به تدوین گزارش عملکرد یکساله وزارت دفاع، گفت: همه وزارتخانه‌ها گزارش یکساله را در مجموع به دولت خواهیم داد و دولت همه گزارش‌ها را منتشر خواهد کرد. گزارش وزارت دفاع شامل دو بخش عمومی و محرمانه است که تقدیم دولت شده و بخش عمومی آن که قابل انتشار است در قالب یک کتابچه تهیه شده و در اختیار مجلس هم قرار می‌گیرد.

نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی کشور با حضور روسای قوا افتتاح می‌شود

امیر سرتیپ آشتیانی در ادامه اظهار کرد: نمایشگاهی هم به مناسبت روز صنعت دفاعی ۳۱ مرداد ماه برگزار خواهیم کرد که در این نمایشگاه همه دستاورد‌های این حوزه در طول یکسال گذشته را به نمایش خواهیم گذاشت.

این نمایشگاه با حضور آقای رئیس جمهور و روسای قوا افتتاح خواهد شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *