سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ اعلام کرد داعش تا سه ماه دیگر نابود می‌شود.

سردار سلیمانی
وعده صادقی که سردار دل‌ها به آن جامه عمل پوشاند و جهان اسلام را از شر تروریست‌های تکفیری داعش خلاص کرد.

داعش برای گروه‌های تروریستی و تجزیه طلبی که سابقه جنایات آن‌ها در منطقه برای همه روشن بود یک فرصت بود تا در لوای آن خود را برای شرارت‌هایشان آماده و تجهیز کنند.

نمونه این امر را می‌توان با شروع حوادث در کشورمان پس از فوت مهسا امینی مشاهده کرد.

تروریست‌های کومله و دموکرات پس از فوت مهسا امینی که اهل سقز بود فضا را برای آشوب و اغتشاش به اسم اعتراض مهیا دیدند و بار دیگر شروع به اقدامات خرابکارانه کردند.

مردم ایران که هیچ گاه جنایات تروریست‌های کومله و دموکرات در طول سال‌های تجاوز نظامی رژیم بعث عراق به ایران را از یاد نمی‌برند تحمل جنایات مجدد این جانیان را ندارند لذا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان حافظ امنیت کشور وارد عمل شد و ضربه شستی را نثار تروریست‌های تجزیه طلب کرد با این تفاوت که این بار تا جمع شدن بساط تروریست‌ها عملیات ادامه دارد.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی از مستند پاسداران حریم امنیت گفت: ما به مسئولان عراقی اعلام کردیم اگر شما حاکمیتتان بر شمال عراق واقعا محکم است و تاثیرگذار است مقر‌های ضد انقلاب را جمع کنید. جمع نکنید ما جمع می‌کنیم.

سردار پاکپور
این سخنان فرمانده نیروی زمینی سپاه که در بین کرد‌های غیور کشورمان زده شد نشان از عزم و اراده جدی حافظان امنیت برای مبارزه با گروه‌های تروریستی دارد که هر از گاهی با عملیات‌های کور آرامش و امنیت مردم را به چالش می‌کشیدند.

سردار پاکپور روز چهارشنبه (۶ مهر) در مرکز هدایت عملیات ضد تروریست‌های ضدایرانی مستقر در اقلیم شمال عراق با اشاره به عملیات رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) اعلام کرد: تاکنون ۷۳ فروند موشک بالستیک زمین به زمین و ده‌ها فروند پهپاد انهدامی به‌طور دقیق به مواضع و اهداف مورد نظر در محل استقرار و فعالیت تروریست‌ها اصابت و منجر به انهدام کامل آن‌ها شده است.

وی افزود: در مرحله جدید عملیات این اهداف که در ۴۲ نقطه پراکنده و در مواردی از همدیگر ۴۰۰ کیلومتر فاصله داشته‌اند به طور قطعی متعلق به گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی بوده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در سخنانی دیگر در ۱۱ مهر گفت: سال ۱۳۹۵ به بعد این گروه‌های تجزیه‌طلب در اقلیم شمال عراق شروع به ایجاد پایگاه‌های عملیاتی و مراکز آموزشی کردند.

سردار پاکپور افزود: به واسطه تحرکات یادشده مرتباً به مسئولان اقلیم شمال عراق به‌صورت یادداشت اعتراضی، فراخوانی بعضی از مسئولان اقلیم، اعزام هیئت‌هایی به شمال عراق، اعتراض خود را به این افراد اعلام کردیم و هر سال به آن‌ها گفته شده که مقصود و هدف این عناصر تجزیه‌طلب، ایران است؛ نمی‌شود کشوری که به‌عنوان دوست و همسایه ایران شناخته می‌شود، پذیرای عناصر تجزیه‌طلب و تروریستی که هدف و مقصد آن‌ها کشور جمهوری اسلامی ایران است، باشد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه بیان کرد: بی‌توجهی مسئولان اقلیم شمال عراق به هشدار‌هایی که می‌دادیم، باعث شد تا شهریور سال ۱۳۹۷ محل کنگره حزب دموکرات را مورد اصابت قرار دهیم که تلفاتی هم برای تروریست‌ها به همراه داشت؛ بعد از آن مجدداً به مسئولان اقلیم شمال و دولت مرکزی عراق اعلام کردیم که فعالیت عناصر یادشده در عراق یکی از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم؛ چون نمی‌توانیم بپذیریم که تجزیه‌طلبان در آنجا با آرامش کامل کلاس برگزار کنند، تجهیز شوند و تیم‌هایی را برای انجام اقدامات تروریستی در خاک جمهوری اسلامی ایران اعزام کنند؛ در پاسخ به این اعتراضات مجدد مسئولان یادشده اعلام می‌کردند که پایگاه‌های آن‌ها را جمع می‌کنیم، ولی هیچ‌گاه این اتفاق نمی‌افتاد.

وی ادامه داد: پس از اغتشاش‌های اخیری که در برخی شهر‌های کردستان روی داد، دیدیم عناصر کومله و دموکرات آمدند و اقدامات خشنی را در خیابان‌ها انجام می‌دهند و علاوه بر آتش زدن بانک‌ها از موضعی به سمت مردم تیراندازی می‌کنند تا بدین وسیله کشته‌سازی کنند؛ در مواجهه با چنین اقداماتی تا چه حد می‌توانستیم اقدامات آن‌ها تحمل کنیم.

سردار پاکپور اضافه کرد: وقتی این اقدامات از سوی آن‌ها روی داد، صبر ما هم به سر آمد و باعث شد که عملیات‌های انهدام پایگاه‌های تروریست‌ها را آغاز کنیم به همین منظور ابتدا گلوله‌باران توپخانه‌ای و راکتی پایگاه‌های تروریست‌های مستقر در حاشیه مرز‌های کشورمان را آغاز کردیم و بعد از آن تا عمق ۱۳۰ کیلومتری مرز‌های کشورمان پایگاه‌های عناصر تروریستی را مورد اصابت قرار دادیم؛ البته قبلاً اعلام کرده بودیم که مردم از نواحی پیرامونی مراکز تجمع تروریست‌ها فاصله بگیرند، چون مقر آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه دقت موشک‌ها و پهپاد‌های سپاه بالاست، افزود: در چند منطقه حدود ۴۰ هدف را با بیش از ۷۰ موشک و ده‌ها پهپاد انتحاری مورد هدف قرار دادیم که با دقت ۹۹ درصدی همراه بود؛ این سنگین‌ترین اقدام عملیات موشکی و پهپادی سپاه بود که نتیجه بسیار خوبی را به همراه داشت؛ البته در صورت تکرار اقدامات تروریستی از سوی عناصر یادشده این عملیات‌ها ادامه خواهد یافت؛ زیرا همان‌گونه که قبلاً هم اعلام کردیم، عملیات‌های ما تا خلع سلاح گروهک‌های تجزیه‌طلب ادامه خواهد داشت؛ مگر اینکه مسئولان اقلیم شمال عراق به این فکر بیفتند که آن‌ها را خلع سلاح کنند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه هم بیان کرد: ما بر مبنای حق همسایگی و توسل به روش‌های قانونی در گفتگو‌های سیاسی با دولت مرکزی عراق و هم مقامات محلی دولت اقلیم کردستان عراق تذکرات لازم را دادیم و ضرورت پاکسازی این مناطق از گروه‌های تروریستی را دادیم.

ناصر کنعانی
وی ادامه داد: با یادداشت‌های متعدد رسمی به دولت عراق هم موارد نقض امنیت گزارش شده و هم مسئولیت دولت عراق برای تامین امنیت یادآوری شده است. آن چیزی که مربوط به ایران است مثل حسن همجواری انجام شده و موارد حقوقی طی شده و در حوزه سیاسی با توجه به روابط بسیار خوب با دولت عراق و اقلیم کردستان این مطالبه مطرح شده و ما نیازمند اطمینان بخشی هستیم که امنیت ما مورد تعرض قرار نمی‌گیرد.

 منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *