امیر کیومرث حیدری با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر به بیان جزئیاتی از رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش پرداخت و در یکی از مباحث خود به بکارگیری پهپاد آرش ۲ در این رزمایش اشاره کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، پهپاد آرش ۲ را مخصوص تهاجم به حیفا و تل آویو در نظر گرفته، گفت: آرش ۲، پهپاد راهبردی و نقطه زن است که توانست در رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش همان نقطه‌ای که موشک فتح ۳۶۰ مورد اصابت قرار داد را منهدم کند.

امیر حیدری در پایان توضیحات خود درباره جزئیات رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: منتظر دستور برای به کارگیری آرش ۲ هستیم.

گفتنی است، پهپاد آرش۲ در دو نمونه مجهز به کاونده تلویزیونی و فروسرخ ارائه می‌شود تا به این ترتیب قادر خواهد باشد، اهداف مختلف را با دقت بالا منهدم کند.

آرش ۲ دارای برد اعلامی ۲۰۰۰ کیلومتر است اما در تصاویر منتشر شده از بنر حاوی اطلاعات مربوط به این پهپاد، برد ۱۵۰ کیلومتر و مداومت پروازی ۹۰ دقیقه برای پهپاد آورده شده که پیش بینی می‌شود سرعت پهپاد حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت باشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *