اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان اوراق بهادار به توسعه مدارس


رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تشریح مصوبات جلسه بعداز ظهر این کمیسیون گفت: از ۱۵هزار میلیارد تومان از محل انتشار اوراق بهادار برای توسعه و تجهیز مدارس کشور، ۶هزار میلیارد تومان هم در قالب بازسازی بافت‌های فرسوده اطراف چهار حرم امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اختصاص یافت که ۵۰ درصد از این مبلغ سهم دولت و ۵۰ درصد سهم شهرداری‌ها خواهد بود.

اختصاص ۱۵ هزار میلیارد تومان اوراق بهادار به توسعه مدارس

وی از تصویب ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل انتشار اوراق در لایحه بودجه برای پرداخت بدهی‌های آب، برق، گاز و تلفن مصرفی نیرو‌های مسلح خبر داد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، اختصاص ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از صنعت برق کشور، از جمله نگهداری، توسعه و برق تجدیدپذیر را از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه اعلام کرد و گفت: با مصوبه کمیسیون از محل افزایش آب بهای مصرفی در سال آینده، اعتبار مورد نیاز شهر‌ها و روستا‌ها و نقاط عشایری که با تنش آبی مواجه هستند، تأمین خواهد شد.

زارع، افزود: اعضای کمیسیون در لایحه بودجه، بانک مرکزی، همه بانک‌ها و همچنین پلیس راهور و ثبت اسناد را مکلف کردند با ایجاد سامانه بر خط، اطلاعات مورد نیاز درآمدی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند.

وی، ادامه داد: همچنین در چارچوب عملیات باز و سیاست‌های پولی، بانک مرکزی مکلف شد که فقط اوراق بهادار منتشره را از بازار ثانویه خریداری کند و هر نوع خرید از بازار متشکل اولیه، ممنوع خواهد بود.

مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس، همه مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه، هنگام رسیدگی به لوایح بودجه هر سال نیز باید در صحن علنی مجلس، بررسی و تصویب شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *