بررسی و ارزیابی میزان اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهرستان گلبهار


بررسی و ارزیابی میزان اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهرستان گلبهاربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت،‌ علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (پنجشنبه ۲۹ دی‌ماه) به منظور نظارت میدانی از پروژه‌های عمرانی، صنعتی و بهداشتی استان خراسان رضوی به این منطقه سفر کرده، ضمن بررسی و ارزیابی میزان اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهرستان گلبهار، از محل احداث واحد‌های مسکونی بازدید کرد.

به گفته سررشته، مدیر مسکن شرکت عمران گلبهار این طرح در مساحتی به میزان ۲ میلیون متر مربع با پیش بینی احداث ۲۰ هزار و ۸ واحد مسکونی در حال اجرا است.

هزینه تمام شده هر واحد مسکونی با محوطه سازی، انشعابات و … یک‌میلیارد تومان پیش بینی شده که ۴۰۰ میلیون تومان آن از طریق تسهیلات تامین شده و ۶۰۰ میلیون آن توسط افراد متقاضی تامین خواهد شد که با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته مبلغ تسهیلات اهدایی افزایش خواهد یافت.

به گفته مسئولان استانی، تاکنون ۱۴۱ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن مذکور ثبت نام کردند که از این میزان ۳۱ هزار نفر واجد شرایط هستند لذا برای افزایش تعداد واحد‌های مسکونی موضوع تامین زمین در دستورکار مسئولان قرار دارد.

همچنین بازدید از بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی گلبهار نیز از دیگر دستورکار‌های نایب رئیس مجلس بود.

به گفته رحیمی، مدیر فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد این بیمارستان ابتدا طبق مصوبه سازمان برنامه و بودجه مجوز ایجاد ۶۴ تختخواب دریافت کرد، اما با توجه به افزایش جمعیت منطقه گلبهار و با صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این میزان به یکصد تختخواب افرایش یافته است.

بر اساس این گزارش، عملیات اجرایی این مجموعه درمانی از سال ۱۳۹۸ آغاز شده و با تخصیص اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی داشته و در صورت تامین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی می‌توان تا سه ماهه دوم سال آتی شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این بیمارستان بود.

در ادامه نیکزاد، از پروژه آزادراه مشهد – چناران – قوچان بازدید کرد.

پناه، نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت احداث آزادراه مذکور در این رابطه به خبرگزاری خانه ملت گفت: این پروژه از سال ۱۳۹۸ و با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان آغاز به کار کرده و در صورت تامین اعتبار ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی، مطابق مصوبات سفر استانی ریاست جمهوری دولت سیزدهم تا پایان سال سال آتی اولویت اول ۳۵ کیلومتری به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی، مسافت پیش بینی شده برای قطعه مشهد – چناران ۵۰ کیلومتر بوده که ۱۵ کیلومتر آن در حال تامین منابع و رفع معارض است.

همچنین قطعه قوچان نیز ۷۰ کیلومتر است که هم اکنون مطالعات آن در حال انجام بوده و برای احداث آن نیاز به ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

گفتنی است، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان حضور در شهرستان گلبهار، ضمن حضور در مسجد امام زین العابدین (ع) این منطقه از نزدیک با مردم دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات و دغدغه‌های آنان قرار گرفت.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *