بریتانیا به دنبال راه‌اندازی جنگ روانی علیه ایران است


رحیمی جهان آبادی گفت:ما در جنگ رسانه ای، تبلیغاتی و امنیتی و روانی قرار گرفتیم و از همه ابزار‌ها برای دفاع از کشور و ملت باید استفاده کنیم.

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به تلاش بریتانیا برای پرونده سازی علیه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، گفت: غربی‌ها بعد از بن بست رسیدن مذاکرات هسته‌ای به حوادث داخلی ایران امید بستند تا بتوانند نظام جمهوری اسلامی را تضعیف و پای میز مذاکره امتیاز بگیرند، اما بعد از اینکه این اتفاق رخ نداد، غرب کارآمدی بسیاری از ابزار‌های در اختیار خود را برای فشار به ایران از دست داد، اما همچنان در تلاشند تا سر میز مذاکره خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کنند و یکی از این شیوه‌ها فشار به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: آن‌ها می‌دانند که سپاه یکی از بازو‌های قدرت ایران در داخل کشور و منطقه است و مانور‌های که بر روی کشف سلاح یا تحویل سلاح به سازمان ملل و یا نقش سپاه در خاورمیانه می‌دهند، جنگ تبلیغاتی و امنیتی علیه ایران برای فشار بیشتر است.

وی در ادامه یادآور شد: هدف آن‌ها از این فشار‌های حداکثری، گرفتن امتیاز است، زیرا آن‌ها ابزار دیگری ندارند. در طول مذاکرات هم از ابزارهایی، چون تحریم‌های اقتصادی و یا اقدامات نظامی یا تحریم مقامات و مسئولان و دانشمندان ایرانی استفاده کردند یا حملاتی را اسرائیل انجام می‌دهد که غربی‌ها هم در جریان آن هستند و حتی برخی از آن‌ها را هم همراهی می‌کنند تا فشار بیشتری بتوانند به جمهوری اسلامی ایران بیاورند.

رحیمی جهان آبادی معتقد است: غرب با انجام مجموعه این اقدامات به نتیجه‌ای نرسیده و ایران از موضع خود عقب نشینی نکرده است، آن‌ها فهمیدند جز با مذاکره و توافق با ایران برای برقراری امنیت در خاورمیانه راهی ندارد؛ البته امنیت به زعم خودشان، زیرا ما معتقدیم خاورمیانه بدون حضور امریکا و غربی‌ها امن است.

وی در ادامه اظهار کرد: بحثی هم که پیرامون سپاه آغاز کردند و مدعی شدند که سپا یک گروه تروریستی است و باید تحت فشار قرار بگیرد، فشار به نظام جمهوری اسلامی است، زیرا سپاه ارتش ایران است و نمی‌شود که ارتش یک کشور را تروریستی اعلام کنند و بهانه‌های مختلف بیاورند، اما باز عنوان کنند که می‌خواهیم با ایران مذاکره کنیم؛ بنابراین این اقدامات را می‌توان یک جنگ روانی، تبلیغاتی و امنیتی برای گرفتن امتیاز تلقی کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: غربی‌ها با بیان ادعاهایی، چون کشف محموله‌ای در غرب و شرق کشور از ایران تنها دنبال داستان‌های تبلیغاتی و روانی علیه جمهوری اسلامی هسند تا اثبات کنند ایران کشوری است که ایجاد ناامنی می‌کند و از این راه اهداف خود مبنی بر گرفتن امتیاز، فشار بیشتر و تسلیم کردن را محقق سازند، اما این ادعا‌ها هیچ حاصلی برای غربی‌ها ندارد.

وی یادآور شد: نمایندگی ایران در سازمان ملل باید فعال‌تر باشد و گزارش و اطلاعات دقیق ارایه و گزارش‌های اشتباه بریتانیایی را ارزیابی کند و مستندات ایران را ارایه و از ما دفاع کند. ما در جنگ رسانه ای، تبلیغاتی و امنیتی و روانی قرار گرفتیم و از همه ابزار‌ها برای دفاع از کشور و ملت باید استفاده کنیم. در خاورمیانه کشور‌هایی مانند اسرائیل و عربستان که با آن‌ها متحد هستند، هر اقدامی انجام دهند، صدای از غربی‌ها در نمی‌آید، زیرا استاندارد دو گانه دارند، اما به دلیل مشکلات سیاسی با ایران، به طرح این ادعا می‌پردازند.

رحیمی جهان آبادی با اشاره به تاریخ اشغال گری‌ها و تجاوزات بریتانیا، گفت: کارنامه جمهوری اسلامی روشن است؛ ایران جز دفاع از سرزمین و امنیت مردم خود یا جنگیدن مقابل داعش اقدام دیگری مرتکب نشده و به هیچ کشوری حمله نکرده است، در صورتی که توان دفاعی و نظامی ما به ادعای خود امریکایی‌ها از همه کشور‌های متحد آن‌ها در منطقه بیشتر است، اما ایران حتی زمانی که کویت تحت اشغال صدام حسین قرار گرفت، از تمامیت ارضی کویت دفاع کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران حتی زمانی که اختلافات بین قطر و عربستان شدت یافت، تلاش کرد تا مشکلات منطقه حل شود. ایران به دنبال ناامنی نیست، اما با پیدایش گروه‌های تروریستی، چون داعش در منطقه که امنیت ما را تهدید می‌کرد، سپاه به عنوان نیروی نظامی چاره‌ای جز دفاع از سرزمین نداشت.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *