بُعد نظارتی مجلس دومین رکن رکین این جایگاه عظیم نظام اسلامی است


بُعد نظارتی مجلس دومین رکن رکین این جایگاه عظیم نظام اسلامی استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق نمایندگان با آرمان‌های امام خمینی (ره) گفت: جا دارد در این موقعیت یادی کنیم از امام بزرگوارمان که پایه گذار این بنای مستحکم بودند و شهدای عظیم الشأن که امروز آسایش و آرامش ما مرهون خون پاک آنهاست و باید یادی کنیم از نمایندگانی که در طول ۴۴ سال در این مکان حضور یافتند و امروز در بین ما نیستند.

وی ادامه داد: استضعاف به معنای فقر نیست بلکه به معنای مشکلات و فقر ناشی از ظلم است، فقری که از اجحاف پدید می‌آید و این ظلم مضاعفی که در رژیم ستم‌شاهی بود و در فاصله عمیق طبقاتی و نگاه و دست حاکمان به سرزمین‌های دیگر، به استضعاف سیاسی و فرهنگی و معیشتی انجامید، اما انقلاب دین خود را به طبقه محرومی که آن را به وجود آورد ادا کرد و طبقه فربه در سال‌های نخستین انقلاب برآمده از نگاه فقرستیز انقلاب بودند، روستاییانی که به مدد توجه انقلاب رشد کردند، البته دشمنان خارجی ما بیکار نبودند و تحریم‌ها وضع شد و روز به روز آن را توسعه می‌دهند.

تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) با یادآوری اینکه مجلس متصل‌ترین بخش حاکمیت به مردم است، خطاب به نمایندگان مجلس گفت: در نظام اسلامی همه حق دارند و شما باید مراقب حقوق آن‌ها باشید. مجلس دروازه ارتباط حکومت با مردم و همچنین دروازه ورود مردم به حکومت است، بنابراین حق دارند از شما بیش از هر کسی مطالبه کنند و محرومان که پایه گذاران این انقلاب هستند، بیش از هر کسی حق دارند که مطالبه داشته باشند.

سید حسن خمینی با بیان اینکه در آستانه چهل و چهارمین پیروزی انقلاب اسلامی، گردنه‌های سختی را پشت سر گذاشته ایم، تصریح کرد: در این دوران دشمنی‌ها و نابخردی‌های زیادی در پیش و پس ما وجود داشت و از آن‌ها عبور کردیم و از رهبری معظم انقلاب تشکر می‌کنیم که این کشتی را از خطرات به سلامت عبور دادند.

وی با یادآوری اینکه جنگ اقتصادی امروزه مهمترین مشکل کشور است، گفت: نمایندگان بیش از هر کسی می‌توانند مشکلات مردم را لمس کنند و باید علاوه بر همت و تلاش، به امیدآفرینی و نقاط قوت نظام توجه داشته باشند و همت و تلاش خود را روز به روز افزایش دهند.

تولیت حرم مطهر امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه مسئولان باید خود را در اتاق شیشه‌ای قرار دهند، گفت: هر چه پرده‌ها کنار رود و شفاف سازی شود، فساد و خیانت کمتر می‌شود.

وی با بیان اینکه بُعد نظارتی مجلس دومین رکن رکین این جایگاه عظیم نظام اسلامی است، گفت: همه ما سر سفره مردم هستیم، بنابراین می‌طلبد اتاق‌ها را شیشه‌ای کنیم. البته مجلس تلاش‌های بسیار خوبی برای رفع مشکلات داشته و جا دارد از آن تقدیر و تشکر کنیم؛ بخش عمده مشکلات ناشی از دشمنی هاست و از مجلسِ امید و انتظار که عصاره فضائل ملت باید باشد و هست، بیش از این انتظار داریم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *