تخصیص ۱۰ درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت در بودجه ۱۴۰۲


رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره جزئیات جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: امروز در ابتدای جلسه میزبان رئیس مجلس شورای اسلامی بودیم. رئیس مجلس نقاط قوت و ضعف بودجه را تشریح کرد و دغدغه‌ها و نقشه راه‌هایی را برای اینکه به سقف بودجه اضافه نشود و از بی‌انضباطی مالی جلوگیری شود و همچنین منابع و مصارف واقعی شود را مطرح کرد.

وی افزود: رئیس مجلس همچنین درباره تخفیف مالیاتی کسب و کار‌های کوچک و همچنین حمایت از کسب و کار‌های مجازی و حوزه اشتغال و معیشت و مسکن نقشه راه‌هایی داشت که ما این مسائل را در جریان جزئیات بودجه در نظر خواهیم گرفت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ بیان کرد: در موضوع مصارف هم میزبان آقای میرکاظمی و دوستان ایشان بودیم. دولت در سال آینده ۳۶۰ همت برای هدفمندی یارانه‌ها پیش بینی کرده است و برای یارانه نان نیز ۱۰۴ همت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ پیش بینی شده است.

زارع با بیان اینکه برای سال آینده ۲۰ درصد افزایش حقوق پیش بینی شده است گفت: حداقل حقوق پرداختی کارمندان ۷ میلیون تومان و سقف معافیت مالیاتی هم ۷ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.  

وی ادامه داد: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای ایجاد صندوق‌های پیشرفت در استان‌های کشور، برای هر استان هزار میلیارد تومان دیده شده است و همچنین ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز برای صندوق تثبیت بازار سرمایه پیش بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ تصریح کرد: ۱۰ درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها یعنی ۶۹ هزار میلیارد تومان برای حوزه سلامت و همچنین ۴۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پزشک خانواده پیش بینی شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *