تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ در حوزه بیمه شخص ثالث بررسی شد


تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ در حوزه بیمه شخص ثالث بررسی شدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در تشریح جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:در این جلسه موضوع استفساریه قانون برنامه پنج‌ساله مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد متن نهایی این استفساریه تا جلسه بعدی کمیسیون، با همکاری مرکز پژوهش‌ها و سازمان مالیاتی نهایی شود. این استفساریه پس از تصمیم گیری کمیسیون به صحن ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد:همچنین در این جلسه طرح اصلاح برخی قوانین و مقررات شهرداری‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت لذا با توجه به اینکه این طرح نیاز به بررسی‌های بیشتر داشت، رسیدگی به آن جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این جلسه تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ در حوزه بیمه مطرح شد لذا جمعی از نمایندگان این تقاضا را به دلیل تخلفات برخی دستگاه‌ها در این حوزه مطرح کرده بودند. از این رو رییس کل بیمه مرکزی، مسئولین شرکت‌های بیمه‌ای، مسئولین راهداری، مسئولین سازمان هلال احمر، پزشکی قانونی، نیروی انتظامی پیرو بررسی این موضوع در کمیسیون حاضر شدند.

وی تشریح این مسئله بیان کرد: به موجب قوانین مربوط به بودجه سنواتی، مقرر شده تا شرکت‌های بیمه‌ای در سال ۱۴۰۱، ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اصل حق بیمه شخص ثالث به حساب خزانه داری کشور واریز کنند تا این منابع به سازمان راهداری، نیروی انتظامی، صداو سیما، اورژانس، پزشکی قانونی، هلال احمر اختصاص پیدا کرده و در جهت رفع نقاط حادثه خیز و فرهنگ سازی برای کاهش تصادفات هزینه شود.

وی تاکید کرد: علی رغم اینکه شرکت‌های بیمه‌ای پرداخت و سهم خود را انجام داده اند، اما این منابع به طور کامل به دستگاه‌ها پرداخت نشده است، یعنی پرداخت‌ها به برخی از دستگاه‌ها کمتر از پنجاه درصد بوده که یک انحراف از قانون قلمداد می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:بنابراین مقرر شد گزارش نهایی این تخلفات به درستی احصا و به صحن ارسال شود تا در صورت تایید، این گزارش برای رسیدگی به قوه قضاییه ارائه شود.

وی با اشاره به حضور رییس سازمان بهزیستی در کمیسیون بیان کرد: رییس سازمان بهزیستی با حضور در کمیسیون اقتصادی گزارشی درباره اقدامات این سازمان ارائه کرد. همچنین مسئولان این دستگاه برخی مشکلات بودجه‌ای خود را نیز مطرح کردند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *