جلال‌زاده: طرح دوفوریتی اقدام متقابل علیه اروپا را ارائه می‌کنیم


وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صبح ظهر امروز شنبه یکم بهمن در گفت‌وگوی تلویزیونی در تشریح جزئیات جلسعه فوق‌العاده امروز این کمیسیون اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز در یک جلسه فوق العاده با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان پیشنهاد دهنده تشکیل جلسه داده است.

وی افزود: هفته گذشته پارلمان اروپا در یک اقدام مداخله‌جویانه اقدام به صدور بیانیه‌ای کرد که در آن سپاه را در ذیل سازمان‌های تروریستی پیشنهاد کرده تا شورای اروپا به آن رای دهد. هرچند این بیانیه الزام‌آور نیست و از لحاظ حقوقی هیچ امری بر آن مترتب نیست، ما آن را یک اقدام سیاسی مداخله جویانه تلقی می‌کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: تعدادی از نمایندگان پیشنهاداتی دادند که قانون سال ۹۸ مجلس درباره آمریکا که سپاه را در لیست تروریستی قرار داده بود، الحاقی را اضافه کنیم. خود کمیسیون امنیت ملی مجلس پیشنهادی را آماده کرده است، لذا این پیشنهادات در حال حاضر در دست بررسی است که ان‌شاالله بتوانیم برای فردا در قالب یک بیانیه یا یک طرح دوفوریتی برسانیم تا در صحن مجلس مورد تصویب نمایندگان قرار بگیرد.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *