حیدری:لغو تحریم‌ها و شفافیت باید در برجام حاکم شودعضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس گفت:برجام موضوع دو طرفه است و هر اتفاقی که برای آن رخ می‌دهد ایران و کشور‌های غربی باید برای آن تصمیم گیری کنند.

شهریار حیدری با بیان اینکه مذاکرات توافق هسته‌ای از سال ۲۰۱۵ تا امروز استمرار داشته است، گفت: برجام موضوع دو طرفه است و هر اتفاقی که برای آن رخ می‌دهد ایران و کشور‌های غربی باید برای آن تصمیم گیری کنند.

وی تاکید کرد: ایران در برجام خواهان لغو تحریم‌ها بود از این رو انتظار می‌رود تحریم‌ها طبق توافق هسته‌ای حذف شود، اما با کمال تاسف موضوع تخصصی هسته‌ای توسط غربی‌ها به سوی مسائل سیاسی رفت، از این رو اگر روال تخصصی در توافق هسته‌ای ادامه پیدا می‌کرد، مشکلی ایجاد نمی‌شد.

وی بیان کرد: لغو تحریم‌ها و شفافیت باید در برجام حاکم شود اگر این دو محور در برجام ادامه پیدا کند می‌تواند منشأ اثر باشد در غیر اینصورت برجام معنی پیدا نمی‌کند.

حیدری اظهار داشت: اخیرا آمریکایی‌ها پیام داده اند که به مذاکرات احیای برجام بر می‌گردند بنابراین اگر تمایلی داشته باشند و مفاد برجام را اجرا کنند توافق ادامه پیدا می‌کند در غیر اینصورت تکالیف برجامی از جمهوری اسلامی ایران ساقط است و برنامه هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد. توافق دو جانبه است و هر طرفی که بخواهد از برجام خارج شود، تکلیف از طرف دیگر ساقط می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *