خاتمی:کمبود منابع و فرسودگی بیمارستان‌ها نگران کننده است


مرتضی خاتمی با انتقاد از اینکه سرمایه گذاری مناسبی برای بهبود سخت افزاری در حوزه بهداشت و درمان صورت نگرفته است، گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها به ویژه در بخش دولتی فرسوده است و برخی از بیمارستان‌ها چندین بار اخطار ایمنی دریافت کرده اند که در این رابطه مراکز درمانی به تدریج به بحران و محل حادثه تبدیل می‌شوند و معلوم نیست در حوادث غیر مترقبه بتوانند خدمات رسانی کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم بروزرسانی کنیم، ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای تخت‌های فرسوده نیاز است این درحالی است که کل بودجه عمرانی محقق شده دولت در سال بسیار کمتر از این عدد است.

وی ادامه داد: در عین حال واقع بینی حکم می‌کند در بودجه سالانه اعتبار مناسبی برای این مهم پیش بینی و در مورد تامین منابع برای جذب و ماندگاری کادر درمان از یک سو و تعادل در توزیع خدمات در بخش دولتی و خصوصی تصمیمات مهمی اخذ شود.

خاتمی یادآور شد: کمبود دارو قابل پیش بینی شده بود، اما تذکرات ما براساس مشاهدات میدانی از ماه‌ها پیش مورد توجه قرار نگرفت و اینک نیز افزایش غیر طبیعی در توزیع برخی اقلام داروئی از جمله سرم جای سئوال دارد و به نظر می‌رسد موضوع نشتی و قاچاق باید مورد توجه قرار گیرد البته ناگفته نماند قیمت گذاری دستوری در همه حوزه‌ها آسیب زا است و برای مدیریت بازار باید شیوه‌های معقول تری بکار برد تا به روند تولید آسیب وارد نشود.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *