دیدار قالیباف با اعضای هیئت ایرانی شرکت کننده در مجمع مجالس آسیایی


صبح امروز و پیش از آغاز رسمی نشست روسای مجالس عضو مجمع مجالس آسیایی، نمایندگان عضو هیئت پارلمانی (APA) جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در کمیته‌های تخصصی این اجلاس در ترکیه ضمن دیدار و گفتگو با محمدباقر قالیباف به ارائه گزارشی از عملکرد و حضور خود در کمیته‌های تخصصی پرداختند.

در این جلسه علی علیزاده رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی در (APA) و نماینده مردم مراغه، محمد مهدی زاهدی عضو گروه پارلمانی ایران در (APA) و نماینده مردم کرمان، غلامرضانوری قزلجه عضو گروه پارلمانی ایران در (APA) و نماینده مردم بستان آباد، جلیل رحیمی جهان آبادی عضو گروه پارلمانی ایران در (APA) و نماینده مردم تربت جام و معصومه پاشایی بهرام عضو گروه پارلمانی ایران در (APA) و نماینده مردم مرند و جلفا و همچنین رضازاده نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه حضور داشتند.

نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی (APA)، عصر روز گذشته با حضور هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی علیزاده برگزار شد.

محمدرضا مجیدی، دبیرکل مجمع مجالس آسیایی در این نشست، به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت کمیته‌های تخصصی APA در سال ۲۰۲۱ پرداخت.

آسومان اردوغان رئیس گروه پارلمانی ترکیه در APA نیز در ادامه این نشست، توضیحاتی را در خصوص اجلاس کارگروه اسناد پایه که در اکتبر ۲۰۲۱ به میزبانی ترکیه برگزار شده بود، ارائه کرد و در جریان آن کشور‌های حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود پیرامون چگونگی فعالیت‌های این کارگروه پرداختند و بر ضرورت بهره‌مندی از نظرات نخبگان و کارشناسان در انجام اصلاحات در این اسناد تاکید کردند.

در پایان، عضویت شبکه پارلمانی کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد (نم)، کنگره بین المللی نمایندگان پارلمان (IPC) و پارلمان عرب را به عنوان سازمان ناظر در مجمع مجالس آسیایی تایید شد و سازمان القدس از درخواست عضویت خود به عنوان ناظر انصراف داد.

در این نشست، معصومه پاشایی بهرام، محمدمهدی زاهدی، غلامرضا نوری قزلجه و جلیل رحیمی جهان آبادی از اعضای گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در APA نیز حضور داشتند.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *