بررسی آخرین وضعیت دیپلماسی اقتصادی با حضور وزیر امور خارجه


بررسی آخرین وضعیت دیپلماسی اقتصادی با حضور وزیر امور خارجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: جلسه عصر امروز با حضور حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه برگزار شد. وزیر امور خارجه در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت دیپلماسی اقتصادی در یک سال گذشته به نمایندگان این کمیسیون ارائه داد.

حاجی بابایی تاکید کرد: همچنین وزیر امورخارجه در این جلسه درباره آخرین وضعیت ارتباطی و مبادلاتی ایران و کشور‌های همسایه و بسیاری از کشور‌های دنیا گزارشی ارائه کرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: همچنین وزیر امور خارجه در این جلسه درباره نوع تحلیلی که از سیاست خارجی وجود دارد و می‌تواند در آینده‌ای نزدیک در بودجه کشور تاثیر گذار باشد، مطالبی را عنوان کرد.

حاجی بابایی تصریح کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد وزیر امور خارجه یک جلسه سه ساعته با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس داشته باشد تا در این جلسه به سوالات نمایندگان پاسخ داده و گزارش فعالیت‌های این دستگاه را به صورت کامل تری، مطرح کنند.

وی تاکید کرد: به واقع اگر ما بتوانیم دیپلماسی اقتصادی – خارجی کشور را تقویت کنیم، می‌توانیم نقش بسیاری زیادی در اقتصاد و بودجه کشورداشته باشیم.

حاجی بابایی تاکید کرد: همچنین دیپلماسی اقتصادی می‌تواند نقش خوبی در تولید، واردات و صادرات کشور داشته باشد بنابراین یکی از ارکان موفقیت ما در امور اقتصادی، دیپلماسی اقتصادی است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: با این حال وزارت امور خارجه تاکنون در زمینه دیپلماسی اقتصادی گام‌های خوبی را برداشته است و ما هم علاقه مندیم که این گام‌ها هم بیشتر شوند و وزارت امورخاجه نقش محوری خودش را برای دیپلماسی اقتصادی بگذارد چراکه بزرگترین مشکل معطوف به موضوعات اقتصادی است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *