به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محسن دهنوی گفت: فعالان حوزه دانش بنیان پیشنهاد کرده اند کمیته‌ای برای تعیین مصداق‌های معافیت مالیاتی در برنامه هفتم پیش بینی شود.

به گفته آقای دهنوی، در این کمیته نمایندگانی از وزارتخانه‌های اقتصاد و علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضور دارند.

در نشست امروز تعدادی از نمایندگان مجلس با فعالان شرکت‌های دانش بنیان، پیشنهاد‌های فعالان اقتصاد دانش بنیان و دستگاه دولتی درباره برنامه هفتم بررسی شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که حل مشکل تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیان، دریافت مجوز‌های کسب و کار، مشکلات تأمین اجتماعی و زیرساختی پارک‌های علم و فناوری از مسائل فعالان این حوزه بوده است.

پیش از این برخی نمایندگان نشست‌هایی با فعالان حوزه دانش بنیان داشتند؛ ۲۸ آذر ماه معاون سیاستگذاری وزارت امور اقتصادی و دارایی از تدوین آیین نامه‌های قانون جهش تولید دانش بنیان در این وزارتخانه خبر داده بود.

محمدهادی سبحانیان به خبرگزاری صدا و سیما گفته بود قرار شده قانون‌های مرتبط با تولید دانش بنیان، اصلاحاتی داشته باشد و “مرجع تعیین عوارض و ابزار‌های تشویق تولیدکنندگان مواد خام برای جلوگیری از خام فروشی و تولید کالا با ارزش افزوده باید تغییر پیدا کند. “

امروز هم محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت در چند هفته گذشته، آیین نامه‌های مربوط به دریافت عوارض و مالیات از خام فروشی و زنجیره ارزش تدوین شده است.

او اضافه کرد که امضای تفاهم نامه میان بانک‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی در وزارت اقتصاد هم از اتفاقات حوزه دانش بنیان در روز‌های پیش بوده است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *