سرعت تخصیص بودجه پروژه‌های عمرانی تا پایان سال افزایش پیدا کند


سرعت تخصیص بودجه پروژه‌های عمرانی تا پایان سال افزایش پیدا کندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابائی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: نکته‌ای که برخی از همکاران مطرح کردند مبنی بر اینکه اگر منابع دولت ۱۰۰ درصد تحقق پیدا کرده چرا درصد کمی از بودجه پروژه‌های عمرانی محقق شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: اینکه منابع بودجه هزار و سیصد و نود و چهار همتی به صورت ۱۰۰ درصدی تا پایان اسفندماه برای اولین بار در چند سال اخیر تحقق پیدا می‌کند دو نکته مثبت دارد ابتدا اینکه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بودجه‌ای را مصوب کردند که کاملا تحقق پیدا می‌کند و هر سخنی که می‌گویند مجلس مصوبه‌ای با منابع موهوم داشته غلط است. مجلس آگاهانه و عالمانه منابعی را تعیین کرده که تحقق پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در مصوبه ترمیم حقوق ۶۵ همت برای پرداخت به کارکنان و بازنشستگان مصوب شده که از محل بودجه‌های عمرانی پرداخت می‌شود که اخیرا با تزریق ۲۰ درصدی منابع از صندوق توسعه که ابتدا جزو منابع بودجه سال جاری بود، اما به دلایلی انجام نشد که مطابق با گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه فروش نفت محقق شد.

حاجی بابایی اضافه کرد: با رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت مشترک مصاحبه کردیم که تا پایان اسفندماه ۱۰۰ درصد منابع بودجه تحقق پیدا می‌کند همچنان رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز اعلام کرد که این ۲۰ درصدی که اخیرا به بودجه اضافه می‌شود به سمت اشتغال و پروژه‌های عمرانی رفته و ایشان قول دادند در ۳ ماه پایانی سال بودجه پروژه‌های عمرانی و سرمایه گذاری را به شدت افزایش دهند از این رو همکاران از ناحیه بودجه عمرانی و مسائل گوناگون آن مطمئن باشند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تصریح کرد: وقتی در کشور با بررسی کامل و دقیق به جمع بندی می‌رسیم که منابع دولت تحقق پیدا می‌کند القای کسری‌های فراوان در بودجه، قیمت ارز و تورم را افزایش داده و مردم را نیز نگران می‌کند، ما می‌خواهیم مردم امیدوار باشند و بدانند دولت موفق شده در سخت‌ترین شرایطی که جوامع بین المللی برای ما ایجاد کرده اند منابع خود را برای سال ۱۴۰۱ تامین کند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: بنده با نظر بسیاری از نمایندگان در خصوص لزوم افزایش بودجه پروژه‌های عمرانی همراه هستم امیدوارم سازمان برنامه و بودجه با سرعت بودجه عمرانی و اشتغال را تخصیص داده و در اختیار کشاورزان و مردم قرار دهد.

علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به توضیحات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:منابع بودجه سال جاری به همراه آن اذنی که دولت از مقام معظم رهبری (برای برداشت از صندوق توسعه) برای اشتغال و پروژه های عمرانی اخذ کرده به صورت  صد درصد محقق خواهد شد. ما نیز منتظریم که انشاء الله این امر محقق شده و شاهد عمران و آبادانی در کشور باشیم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *