سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مظلومان و انسانیت دفاع می‌کند


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مظلومان و انسانیت دفاع می‌کندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت،  علی نیکزاد ثمرین عصر امروز (پنجشنبه، ۲۹ بهمن ماه) در جلسه جمع بندی سفر نظارتی یک روزه به شهرستان‌های چناران، گلبهار، طرقبه و شاندیز، گفت: فلسفه سفر‌های نظارتی دخالت در امور اجرایی استان ها، شهرستان‌ها و همچنین دستگاه‌های اجرایی نیست بلکه بنا به دعوت نمایندگان حوزه انتخابیه می‌خواهیم کمک کنیم تا تعدادی از مشکلات مردم برطرف شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بودجه ریزی برای کشور مشکلاتی وجود دارد، اظهار کرد: بیش از ۸۰ درصد سهم بودجه‌های عمرانی دراختیار وزارتخانه‌ها و اداره‌ها قرار دارد از این تلاش می‌شود در این سفر‌ها از منابع امکان پذیر مشکلات را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه وفای به عهد از سوی ائمه اطهار (ع) مورد سفارش قرار گرفته است، ادامه داد: بر این اساس طی یک ماه آینده روند اجرای مصوبات سفر یک روزه به سه شهرستان مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نایب رییس قوه مقننه تصریح کرد: شهر‌های جدید وقتی ایجاد می‌شوند دارای پیوست‌های فرهنگی هستند و ساخت مسجد، مدرسه و … در دستورکار مسئولان امر قرار دارد.

وی در خصوص اقدام ضدایرانی اخیر اتحادیه اروپا، تاکید کرد: اروپا اشتباه می‌کند، زیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قلب و جان ما است.

نایب رییس قوه مقننه با اشاره به حضور در اجلاسیه بین المجالس در کشور اسپانیا، تصریح کرد: در دیدار و گفتگو با یکی از مقامات پارلمانی اروپایی عنوان کردم اگر شهید حاج قاسم سلیمانی وجود نداشت، بدون شک از امنیت کنونی برخوردار نبودید.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها در برجام تعهداتی را امضاء کردند، اما وقتی آمریکایی‌ها یکجانبه خارج شدند، اروپا برای خودش شأن و استقلال قائل نشد و به تعهداتش عمل نکرد.

نیکزاد با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران ۴ هزار شهید برای جلوگیری از ترانزیت و قاچاق مواد مخدر تقدیم کرده است، گفت: اروپایی‌ها باید این اقدام ایران را درک کنند، زیرا کشورمان اجازه نمی‌دهد چنین مواد افیونی به این کشور‌ها قاچاق شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شرافت، انسانیت، آزادگی و مظلومان دفاع می‌کند، اظهار کرد: این نهاد در عرصه‌های فرهنگی، امنیتی، توسعه‌ای و … حضور است. به عنوان مثال قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با بنزین، تحریم‌ها را بی اثر کرد و توانست مشکلات را حل کند لذا غربی‌ها نمی‌توانستند با این ابزار در این عرصه به کشورمان فشار وارد کنند.

نیکزاد با یادآوری اینکه اروپایی‌ها اقدامات بی فایده‌ای انجام می‌دهند و نباید فراموش کرد امروزه فتنه هر یک الی سه ساله صورت می‌گیرد، تصریح کرد: اروپا، استکبار و ایادی آن‌ها که کودک کش هستند تصور می‌کنند می‌توانند جمهوری اسلامی را از طریق مباحث اعتقادی-فرهنگی و مشکلات اقتصادی از پا در بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان ما نیز باید بررسی کنیم چطور می‌توانیم مشکلات اقتصادی، فرهنگی، معیشتی و … مردم را برطرف و به جامعه خدمت کنیم. منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *