شرایط برابر زنان و مردان ایرانی برای حضور در عرصه‌های مختلف فراهم شده


شرایط برابر زنان و مردان ایرانی برای حضور در عرصه‌های مختلف فراهم شدهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، حسنا بوباکری، نماینده مجلس نیجر روز یکشنبه (دوم بهمن ماه) با ابراهیم رضائی، رئیس گروه دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی ایران با نیجر دیدار و گفتگو کرد.

رضایی، در ابتدای این دیدار با ارزیابی مثبت از مناسبات میان دو کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی علاقمند به توسعه همکاری‌های دو و چندجانبه فیمابین است و از گسترش مناسبات میان دو کشور در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، بهداشتی و فرهنگی حمایت می‌کند.

وی منافع متقابل دو کشور در حوزه‌های مختلف را حائز اهمیت دانست و خواستار توسعه بیش از پیش روابط در این زمینه‌ها شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و نیجر، با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی زنان تأثیر گذار در تهران خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی شرایط برابری را برای زنان و مردان فراهم کرده است تا بتوانند بر اساس صلاحیت‌ها و توانمندی‌های خود، بدون هیچ گونه تبعیضی، در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و… حضور یابند.

وی ضمن مقایسه مشارکت زنان در زمان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: اختصاص اکثریت ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به دختران، مصداق بارزی از حضور زنان در جامعه ایرانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، تحرک بخشی به فعالیت‌های پارلمانی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: گروه‌های دوستی پارلمانی نقش تسهیل گر و شتاب دهنده را در جهت پیشبرد مناسبات فیمابین ایفا می‌کنند. از این رو، مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از افزایش سطح تعاملات پارلمانی، از هیچ تلاشی در ارتقاء این مناسبات دریغ نخواهد کرد.

بوباکری: توسعه روابط فیمابین نقش موثری در تامین منافع دو ملت دارد

حسنا بوباکری، نماینده مجلس نیجر در ادامه این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سطح مناسبات تهران- نیامی گفت: ایران به عنوان یک کشور قدرتمند در میان کشور‌های اسلامی، برای ما دارای جایگاه ممتازی است و به همین دلیل در اهداف راهبردی سیاست خارجی نیجر، تقویت مراودات با جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده مجلس نیجر، رویکرد ملت، دولت و پارلمان این کشور نسبت به جمهوری اسلامی ایران را مثبت خواند و خاطر نشان کرد: توسعه روابط فیمابین می‌تواند نقش موثری در تامین منافع دو ملت ایفا نماید.

وی در پایان این دیدار خواستار بهره مندی از تجارب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور گسترش همکاری‌ها میان دو کشور شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *