شش ماهواره آماده پرتاب است


طاهری با بیان اینکه سازمان فضایی کشور برای یک دهه برنامه‌ریزی کرده است، گفت: شش ماهواره آماده پرتاب است که یکی از آن‌ها امسال پرتاب می‌شود.

مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۲۰ دی) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه فضایی کشور در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت؛ در این صنعت، کشور جایگاه ویژه‌ای در منطقه دارد،  اما طی دهه گذشته این صنعت مغفول مانده بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز گزارش عملکرد دولت طی یک سال گذشته در حوزه فضایی و همچنین برنامه دولت سیزدهم در این حوزه بررسی شد، افزود: مسئولان این حوزه، چشم‌انداز، مأموریت‌ها، اهداف کلان و ساز و کار‌های اجرای تحقق برنامه‌ها را تشریح کردند.

وی با اشاره به اینکه سازمان فضایی کشور برای یک دهه برنامه‌ریزی کرده است، اضافه کرد: شش ماهواره آماده پرتاب است که یکی از آن‌ها امسال پرتاب می‌شود، سال آینده نیز چند پرتاب داریم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برخی از پرتاب‌ها با پرتابگر خارجی و برخی با پرتابگر داخلی انجام می‌شود، ادامه داد: همچنین گزارشی از زیرساخت‌ها در این حوزه ارائه شد؛ در چابهار محل جدیدی برای پرتاب ماهواره طی ۲ تا ۳ سال آینده آماده می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *