به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ­جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس عصر امروز به منظور بررسی منابع و مصارف لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

آقای بابک افقهی معاون امور مجلس و حقوقی سازمان برنامه و بودجه در این باره به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: یکی از تفاوت‌هایی که امسال در بخش منابع درآمدی، دولت پیش بینی کرده، بحث فروش اموال مازاد دولت و یا مولدسازی دارایی‌های دولت هست. تفاوت امسال با سال گذشته در استجازه‌ای است که سران محترم قوا از مقام معظم رهبری گرفته اند؛ مبنی بر اجازه تشکیل هیئت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت.

در بخش حقوق ورودی و منابع درآمدی حاصل از گمرک هم بحث‌های بسیار خوبی شد. در بخش مالیات هم یکی از فراز‌های بسیار خوبی که در لایحه پیش بینی شده، تخفیف بسیار خوب برای واحد‌های تولیدی است که ان شاء الله نشانه‌هایی باشد برای رونق کسب و کار بخش خصوصی و مولدسازی بخش تولید.

آقای محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در بحث بودجه ۱۴۰۲، آنچه برای ما مهم بود این بود که برای سال آینده چه میزان سرفصل منابع پایدار در بودجه عمومی کشور لحاظ می‌شود؛ زیرا اگر منابع پایدار نباشد، منجر به ایجاد ناترازی در ساختار بودجه کشور می‌شود.

پورابراهیمی همچنین گفت: هرگونه ناترازی چه در بودجه و چه در حوزه بانکی عملا افزایش پایه پولی، حجم نقدینگی و تورم را به همراه خواهد داشت.

 

کد ویدیومنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *