میزان دریافتی از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی باید مشخص شود


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، علی نیکزاد ثمرین ظهر امروز (پنجشنبه ۱۵ دی‌ماه) در همایش هادیان سیاسی سپاه زنجان، اظهار کرد: شفاف‌سازی آرا در شرایطی خوب است که حزب در کشور فعالیت داشته و پاسخگو باشد؛ البته ما پیگیر این موضوع بوده ایم و هستیم.

وی با اشاره به موضوع حجاب بر اینکه در این رابطه قانون وجود دارد، تاکید کرد و گفت: قاعدتا قانون موجود در این زمینه باید رعایت شود. البته بار‌ها تاکید کردم و بازهم تاکید میکنم که مجلس به عنوان خانه ملت در خدمت مردم است؛ و البته بازهم باید تاکید کنیم که اگر اعتراضی وجود دارد باید به صورتی سالم و مبتنی بر منطق و آنچه در جامعه شناسی و رفتارشناسی اعتراضات در دنیا مرسوم و استاندارد است، رفتار کرد.

نایب رئیس مجلس با اشاره به موضوع مهم و استراتژیک مسکن، تصریح کرد: عنوان می‌شود که با تخصیص اعتبار به مسکن، شرایطی برای افزایش تورم ایجاد می‌شود؛ من از کارشناسان سوال می‌کنم در مدت گذشته که خط اعتباری برای مسکن وجود نداشت پس چرا تورم بالا رفت؟ تورم در جامعه ایران به دلیل نقدینگی دولت است و در ادوار مختلف نیز وجود داشته و اعداد بالا بوده است.

نیکزاد با بیان اینکه بهترین مسکن ساخته شده مهر در زنجان بوده و ما هیج کجا نیز عنوان نکرده‌ایم که مسکن ویلایی نباشد، گفت: در سیاست‌های کلی اعلام کرده‌ایم استان‌ها براساس شرایط خود می‌توانند مسکن تولید کنند. در گذشته ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور تولید شد و تحویل مردم دادیم و البته سعی هم بر این بوده که امکانات زیربنایی برای آن‌ها فراهم شود.

وی ادامه داد: در آن مقطع زمانی ما متهم شدیم که باعث ایجاد تورم شدیم، ولی بدانیم حرکت صنعت مسکن باعث رونق صنعت و خدمات خواهد شد. در آن مقطع علیه ما به عنوان کارگزاران نظام برای خدمت به مردم و تامین کننده مسکن تبلیغاتی صورت گرفت و این در حالی بود که ما بر کار متمرکز بودیم و دنبال تبلیغ خارج از قاعده و … نبودیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مسکن قابل قبول نبوده و کمرشکن است، خاطرنشان کرد: دولت برای رفع این مشکل مردم، حتما باید با برنامه‌های راهبردی وارد عمل شود. دولت باید فضای کار را فراهم کند و عزم راسخ داشته باشند تا در حوزه مسکن شاهد تحول باشیم؛ و این را هم فراموش نکنیم که کار در شرایطی در استان‌ها پیش می‌رود که استانداران بخواهند و پیگیر باشند. بانک‌ها تسهیلات دهند و تاسیسات زیربنایی نیز حل شود؛ در غیر این صورت کار ممکن است ثمری ندهد.

وی با اعلام اینکه ما در حال بررسی طرح مالیات بر خواب سرمایه هستیم، تاکید کرد: البته دولت باید لایحه بفرستد. برخی مجموعه‌های دولتی آنقدر لایحه نیاوردند که قیمت دلار افزایش یافت بعد می‌گوید که، چون مجلس فلان مورد را تصویب نکرد قیمت دلار بالا رفت.

نایب رئیس مجلس افزود:ما قانون مالیات بر خانه‌های خالی را تصویب کرده‌ایم چه کار کرده‌اید و چه میزان مالیات از صاحبان آن دریافت کرده‌اید؟ کمیسیون عمران تلاش فراوانی کرد تا قانون مصوب شود؛ ببینید چقدر مالیات اخذ شده است.

نیکزاد تاکید کرد: مجلس در حال پیگیری طرح مالیات بر عایدی سرمایه است و می‌دانیم مورد هجمه و انتقادات فراوانی قرار خواهیم گرفت، ولی باید بپذیریم که افراد برای رفاه تا یک حد بالاتر باید هزینه بالاتری بپردازند و دولت در این رابطه باید محکم پای کار بیاید.

براساس این گزارش؛ در این همایش نماینده، ولی فقیه در استان زنجان، استاندار، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس، اعضای شورای اسلامی شهر زنجان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی و قشرهای مختلف مردم نیز حضور داشتند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *