نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع بودجه ۱۴۰۱ محقق می‌شود


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از نشست عصر امروز خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر کسری بودجه در سال ۱۴۰۱ گفت: امروز ما گزارشی را در زمینه عملکرد ۹ ماهه و پیش بینی منابع و مصارف بودجه تا پایان سال، به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: به لطف خدا میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه هست و پیش بینی ما این است که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع ما محقق شود.

وی همچنین درباره لوایح برنامه هفتم و بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: به دلیل اینکه بررسی سیاست‌های برنامه هفتم با تاخیر انجام و پس از آن به دولت ابلاغ شد، ما این برنامه را در دستور کار قرار دادیم. بررسی برنامه زمانی صورت گرفت که سازمان برنامه و بودجه درگیر تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ شده بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام برای تدوین بودجه معمولا از مرداد الی شهریور ماه در سازمان برنامه و بودجه آغاز می‌شود، افزود: بودجه تدوین شده اواخر مهرماه به هئیت دولت ارسال می‌شود. همچنین این بودجه تا ۱۵ آذر در دولت بررسی و نهایتا تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

میرکاظمی با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی باید تا ابتدای آبان ماه به مجلس ارسال می‌شد، تصریح کرد: از این رو بودجه شرکت‌های دولتی ابتدای آبان ماه به مجلس ارائه شد.

وی با بیان اینکه در حین بررسی بودجه سالیانه، سیاست‌های کلی برنامه هفتم ابلاغ شد، تاکید کرد: در این شرایط بین اینکه سیاست‌های کلی برنامه مدنظر قرار گیرد و یا بودجه سال ۱۴۰۲ یک تلاقی اتفاق افتاد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که ظرفیت سازمان برنامه و بودجه محدود و نمی‌تواند تکمیل هر دو برنامه را با هم انجام دهد و قاعدتا می‌بایست در این زمینه اولویت بندی می‌کرد که ما نهایتا فعالیت در زمینه بودجه سالیانه را ادامه دادیم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *