استقرار ۶ هزار نیروی عراقی در مرز‌ها باید مانع تردد‌های غیرقانونی عناصر ضدانقلاب شود


استقرار ۶ هزار نیروی عراقی در مرز‌ها باید مانع تردد‌های غیرقانونی عناصر ضدانقلاب شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت،  ابراهیم عزیزی با اشاره به استقرار ۶ هزار نیروی عراقی در مرز‌های ایران و ترکیه جهت تأمین امنیت این مناطق، گفت: تعاملات مرزی ایران با کشور‌های همسایه باید در نهایت منتهی به ایجاد امنیت و ثبات برای طرفین شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قطعا جمهوری اسلامی محصول اقدامات کشور‌های همسایه را در عدم ورود جریان‌ها و گروه‌های وابسته، مطرود و ضدانقلاب به ایران در این حوزه ارزیابی می‌کند، اظهار داشت: چنانچه استقرار نیروی ۶ هزار نفره منتهی به این شود که تردد عناصر ضدانقلاب به کشورمان صورت نگیرد به این معنا که خواسته جمهوری اسلامی ایران محقق شود، طبیعتا ما نیز همکاری بیشتری در این خصوص با همسایگان خواهیم داشت.

وی افزود: در غیر این صورت اگر شاهد تردد‌های غیرقانونی عناصر کومله، دموکرات و احزاب وابسته باشیم، این حق را برای خود قائلیم که این عناصر را هر کجا باشند مورد هدف قرار داده و به هر شکل ممکن از مرز‌ها و امنیت مردم کشورمان حمایت کنیم.

عزیزی ادامه داد: با این حال از رویکرد دولت‌های همسایه در تلاش برای تأمین امنیت استقبال می‌کنیم و این آمادگی را داشته و داریم که برای تعاملات بیشتر همکاری کنیم، اما خروجی این اقدامات مهم و تعیین کننده است.

وی در ادامه با یادآوری مشاهدات گذشته مبنی بر رها شدگی مرز‌ها از سوی کشور‌های همسایه، عنوان کرد: این موضوع باعث شده بود عناصر گروهک‌های منحله دموکرات و کومله به کشور آمده و متأسفانه انتقال سلاح از مرز‌های شمالغرب کشور به صورت گسترده صورت گیرد که این رفت و آمد‌ها در امنیت داخلی ما تأثیرگذار بوده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اقدامات جدی و بازدارنده جهت تأمین امنیت مرز‌های کشورمان، خاطرنشان کرد: توقف عملیات‌های بازدارنده ما تا زمانی خواهد بود که شاهد عدم تردد عناصر ضدانقلاب از کشور‌های همسایه باشیم ضمن اینکه از وظایف قانونی همسایگان، تأمین امنیت کشور‌های مجاور خود است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *