هیچگونه تغییرات ژئوپولیتیکی را در مرز نمی‌پذیریم


رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با دخالت‌های کشور‌های فرامنطقه‌ای تاکید کرد: ما هیچگونه تغییرات ژئوپلیتیکی را در مرز نمی‌پذیریم.

محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در دیدار صاحبه غفاراوا رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان در حاشیه نشست مجمع مجالس آسیایی با اشاره به اهمیت روابط ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی گفت: جمهوری آذربایجان به عنوان کشور همسایه شرایط ویژه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران دارد و در کنار روابط دوجانبه فرصت مناسبات پارلمانی می‌تواند نقش جدی در روابط ایفا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز دو کشور به دنبال توسعه مراودات و عمق‌بخشی به مناسبت هستند و اطمینان دارم عمیقاً مسئولان دو کشور می‌خواهند روابط توسعه یابد.

قالیباف تأکید کرد: می‌توانیم در صحنه منطقه‌ای و جهانی روابط خوبی با هم داشته باشیم و هر قدر کشور‌های منطقه با هم نزدیک باشند به نفع منطقه است و نباید اجازه داد کشور‌های فرا منطقه‌ای در این زمینه دخالت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما هیچگونه تغییرات ژئوپلیتیکی را در مرز نمی‌پذیریم.

وی افزود: درباره توسعه مراودات با جمهوری آذربایجان نیز موضع روشنی داریم و آماده توسعه تبادلات تجاری و ترانزیتی با کشور آذربایجان هستیم.

در ادامه صاحبه غفاراوا ضمن ابراز خرسندی از دیدار با قالیباف طی سخنانی خواستار همکاری با جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی شد و تصریح کرد: من بار‌ها به کشور شما سفر کرده‌ام و از شما برای حضور در جمهوری آذربایجان دعوت می‌کنم.

وی افزود: زمینه‌های همکاری فراوانی بین دو کشور وجود دارد، اما مسائل مختلفی بر روابط ایران و آذربایجان تأثیرگذار است که روابط پارلمانی می‌تواند موجب تحکیم روابط دو کشور شود.

غفاراوا تاکید کرد: ما حامی صلح و امنیت و خواهان صلح و ثبات در منطقه هستیم.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *