هیچ مصوبه‌ای حین بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ نداریم


زارع گفت: هیچ مصوبه‌ای در زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ نداریم و فقط کلیات آن را بررسی می‌کنیم.

رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی در گفتگویی تلویزیونی ضمن تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونانشان در جلسه امروز کمیسیون حضور دارند.

وی اظهار کرد: در حوزه منابع درآمدی کوچک، ابتدا مالیات‌ها شامل مالیات‌های مستقیم، مالیات بر درآمد، مالیات بر اشخاص حقوقی و همچنین مالیات بر ثروت بود که بررسی کردیم و یک افزایشی که مالیات از ۴۵۴ هزار و میلیارد تومان سال جاری به نزدیک ۷۰۰ هزار و میلیارد تومان داشته است.

زارع افزود: نکته مهمی که در این نشست مطرح شد، این بود که ۸۸۵ هزار فرد حقوقی طی این ۳ سال مالیات پرداخت نکردند که نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان و سه و نیم میلیون نفر اشخاص حقیقی هم بودند که مالیات ۳ سال اخیر را پرداخت نکرده و به نوعی فرار مالیاتی داشتند، که این ۵۰ هزار میلیارد و ۸۰ هزار میلیارد تومانی که اضافه شده از این منبعی است که در سال پایه جدید مالیاتی مشخص شده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به مالیات بخش تولید، بیان کرد: امسال در بخش تولید ۵ درصد کاهش مالیات داشتیم که پیشنهاد ما در کمیسیون تلفیق و دولت ۷ درصد بود که برای حمایت بیشتر از تولید است. اینجا بیشتر بحث ما کلیات بودجه است و سوالاتی که نمایندگان مجلس به ویژه درباره نرخ تورم ۴۰ درصدی که دولت در بودجه پیش‌بینی کرده، معیشت مردم حمایت از تولید و شاخص‌های کلان خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: ما هیچ مصوبه‌ای طی این ۵ روز نداریم و فقط کلیات لایحه بودجه را بررسی می‌کنیم و اگر لایحه در کمیسیون تلفیق و سپس در صحن علنی هم تأیید شود، در مرحله بعد، به سراغ احکام موجود و تبصره‌ها می‌رویم و مصوبات جدیدی که نسبت‌ به لایحه دولت داریم ان‌شاءلله به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *