به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از دولت سیزدهم به ویژه وزارت امور خارجه خواست علاوه بر واکنش‌های مناسب در قبال رفتار‌های مداخله جویانه و اقدامات منفی دولت آلمان درچارچوب صیانت از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران، طرح‌هایی برای اقدامات متقابل و مقابله به مثل، تهیه و به مجلس ارائه کند.

سخنگوی این کمیسیون در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در چارچوب وظایف نظارتی خود با دعوت از مسئولان وزارت خارجه مواضع مداخله جویانه و اقدامات منفی ماه‌های اخیر دولت جدید آلمان را که موجب فضاسازی‌های بین المللی برضد جمهوری اسلامی ایران شده است، در دستور کار قرار داد و راه‌های مقابله با اینگونه اقدامات را بررسی کرد.

ابوالفضل عمویی اقدامات مداخله جویانه دولت آلمان را تحت تاثیر لابی صهیونیستی و گروهک‌های ضد ایرانی و منافقین ارزیابی کرد و افزود: دولت آلمان به جای احترام به اصل روابط متقابل دیرین دو ملت، تحت تاثیر چنین جریاناتی قرار گرفته و قطعا طرف آلمانی با ادامه این اقدامات مداخله جویانه و منفی متضرر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مجلس از واکنش‌ها و اقدامات قاطع دولت سیزدهم به ویژه وزارت امور خارجه در برابر چنین اقدامات مداخله جویانه‌ای حمایت می‌کند و آماده بررسی هر طرح و لایحه‌ای در این باره است.

 

کد ویدیومنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *