پاسخگویی وزیر خارجه به سوالات نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی


ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم در توضیح نشست روز سه شنبه کمیسیون متبوعش، از حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون و پاسخگویی به سوالات ۸ نفر از نمایندگان مجلس خبر داد.

وی افزود: امروز در چارچوب وظایف نظارتی، میزبان امیرعبداللهیان بودیم و او به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرده و به سوال ۸ نفر از نمایندگان پاسخ دادند.

سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس یازدهم افزود: در این جلسه ۴ نفر از نمایندگان نسبت به پاسخ ارائه شده و اقدامات وزارت امور خارجه قانع شدند و یک نفر از پاسخ‌های وزیر قانع نشده و ۳ نفر نیز برای بررسی دقیق‌تر پاسخ، مهلتی را در اختیار وزارت امور خارجه قرار دادند تا گزارش این وزارتخانه از اقدامات صورت گرفته تکمیل شود.

عمویی تصریح کرد: در این جلسه به موضوع بحث صادرات محصولات استان‌های مازندران و آذربایجان غربی، پیگیری آخرین وضعیت ۴ دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان از جمله جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، موضوع دیپلماسی سلامت، دیپلماسی اقتصادی، آخرین وضعیت سرمایه گذاری هند در بندر چابهار، اقدامات وزارت امور خارجه در توسعه گردشگری و اقدامات وزارت امور خارجه در لایروبی اروند و اجرای توافقات انجام شده و بالاخره سیاست و اقدامات وزارت خارجه برای مقابله با شایعه پراکنی رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور پرداخته شد.

وی ادامه داد: علی شریفیان نماینده مردم تهران، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری، زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، روح الله نجابت نماینده مردم شیراز، محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز، جلیل مختار نماینده مردم آبادان و سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه سوالات خود از وزیر امور خارجه را بیان کردند.

عموئی با اشاره به دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اعضای کمیسیون با حضور در محل فرماندهی نیروی دریای ارتش، جلسه‌ای را با فرماندهی نیروی دریایی برگزار کردند و امیر شهرام ایرانی گزارشی از آخرین دستاورد‌ها و پیشرفت نیروی دریایی ارائه، همچنین درخصوص توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش که در رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ و با محوریت نیروی دریایی ارتش و مشارکت سایر بخش‌های ارتش برگزار شد، ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: فرمانده نیروی دریایی ارتش گزارشی از حضور ناوگان نیروی دریایی در آب‌های بین المللی ارائه کرد و نمایندگان ضمن استقبال از اقدامات این نیرو در پیشبرد دیپلماسی دفاعی و نمایش توانمندی‌های جمهوری اسلامی در حوزه دریا، از گزارش ارائه شده قدردانی و تشکر کردند. همین طور موضوع همکاری‌های مجلس شورای اسلامی و نیروی دریایی برای تقویت توانمندی‌های دفاعی مورد بحث و تبادل نظر نمایندگان و فرماندهان نیروی دریایی قرار گرفت.

عمویی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی ضمن قدردانی از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، در این جلسه آمادگی خود را برای تقویت این فعالیت‌ها به ویژه در سواحل مکران اعلام کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان سیاسی مجلسمنبع

By Yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *